Giannio Rodario pasakų motyvais

LEDŲ RŪMAI

 

(lėlių spektaklis; Mažoji salė)

Pasaka rusų kalba 4-9 metų vaikams

 

Premjera - 2013 m. spalio 15 d.

 

Režisierė ir dailininkė – Marharyta Sasim

Inscenizacijos autorius - Andrej Ščiuckij

Kompozitorius – Nikolaj Moroziuk

Režisierės asistentas – Algimantas Kvietkauskas

 

Spektaklyje „Ledų rūmai" lyg smagiame nuotykyje persipynė žinomo ir skaitytojų pamėgto italų rašytojo Giannio Rodario pasakų vaikams (ir ne tik vaikams) siužetai.

 

Saldžios svajonės ir skanios pagundos. Norai – turėti ar neturėti? Kas slypi už leistinų ribų? Kieno reikia klausyti ir ką reikia girdėti? Kokie pavojai tyko kelyje svajonių link? Kaip noras gali pavirsti bausme, o bausmė – skaniais ir naudingais neįkainojamos patirties saldainiais? Atsakymų į šiuos itin sudėtingus klausimus ieško suaugusieji scenoje ir tėvai žiūrovų salėje. O vaikai tuo metu džiaugiasi ryškiomis spalvomis ir smagia muzika, linksminasi kartu su nuotaikingais lėlių personažais. Tačiau kartais pasitaiko vaikų, kurie yra kaip suaugusieji! O suaugusieji – kaip vaikai...

„Spalį sukanka treji metai, kai šis spektaklis atsirado teatro repertuare. Darbas su lėlėmis dramos aktoriams tada buvo visiškai nauja patirtis. Nepaisyti savo talento, atsisakyti ryškaus individualumo ir žavesio – tai sunkios užduotys aktoriui, siekiančiam įvaldyti lėles. Trumpai tariant, reikėjo išmokti atsisakyti savęs, tapti sudėtingu mechanizmu, pirštų galiukų pagalba perteikti kūrybinę energiją į poroloną. Vieniems tai pavyko labai lengvai, kitiems – šiek tiek sunkiau. Dėka išlavintų balsų, gilaus žmogaus prigimties ir plastikos suvokimo bei kitų aktorių gebėjimų spektaklį pavyko pastatyti gan greitai... Tačiau net po premjeros dar daugelyje spektaklių aktoriams skaudėjo rankas, nes lėlininko darbas, tiesiogine to žodžio prasme, yra labai sunkus," – „Ledų rūmų" sukūrimo pradžią prisimena režisierė Marharyta Sasim.

Pirkti bilietus