Ar mūsų tauta gali būti stipri ir vieninga? Ar vieno žmogaus idee fixe gali tapti valstybės pagrindu? Ar šiandienos kasdienybės aktualijų kontekstuose dar egzistuoja sąvoka „meilė tėvynei“?

Lietuvos šimtmečio išvakarėse junginė kūrėjų komanda kviečia į šiuolaikiškai atgimusią Justino Marcinkevičiaus dramą „Mindaugas“.

Vienas iškiliausių lietuviškos dramaturgijos kūrinių Lietuvos rusų dramos teatro scenoje išryškins tautos vienybės, stiprios valstybės, meilės tėvynei idėjas. Valdovo asmenybės dramą ir valstybingumo pamatų kūrimo istoriją poemoje „Mindaugas“ atskleis jaunosios kartos režisierė Marija Simona Šimulynaitė. Kartu su būriu talentingų kūrėjų, klasika tapusio Justino Marcinkevičiaus kūrinio interpretacijai režisierė pasitelkia šokį, vaizdo projekcijas, šiuolaikišką scenografiją ir kostiumus.

Dramaturgo, poeto ir prozininko Justino Marcinkevičiaus darbai yra vieni svarbiausių lietuviškojo literatūros kanono kūrinių, formuojančių ir kuriančių kultūrinę savimonę. Rašytojas yra ir bene aktyviausias nacionalinės kultūros sargas, savotiškai transformuojantis kultūrinį palikimą į dabartį ir į ateitį.

Spektaklio „Mindaugas“ premjera LDK Valdovų rūmų iniciatyva įvyko 2017 m. liepos 6 d. LDK Valdovų rūmų kieme. Didžiulio pasisekimo sulaukęs spektaklis bus pristatytas ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

Projekto organizatorius – VšĮ „Baltijos baleto teatras“

Projekto partneris – „LDK Valdovų rūmai“

KŪRYBINĖ GRUPĖ: Režisierė ir choreografė – MARIJA SIMONA ŠIMULYNAITĖ

Muzika – MYKOLAS NATALEVIČIUS, FRANCIS POULENC

Videoprojekcijų autorius – RIMAS SAKALAUSKAS

Šviesų dailininkas – ANDRIUS STASIULIS

Scenografija – ERLANDAS SMOLSKAS

VAIDMENYS IR ATLIKĖJAI: MINDAUGAS – Jonas Čepulis MORTA – Aleksandra Metalnikova DAUMANTAS – Žilvinas Beniuševičius VYKINTAS, SENIS – Emilis Pavilionis VISMANTAS, ZYVERTAS – Mantas Barvičius DAUSPRUNGAS – Aleksandras Kleinas BALTASIS METRAŠTININKAS – Telmanas Ragimovas JUODASIS METRAŠTININKAS – Igoris Abramovičius ŠAUKLYS, ŽEMAITIS – Karolis Legenis ŽYGŪNAI, VOLUINĖS KUNIGAIKŠČIAI, PASIUNTINIAI, KARIAI: Karolis Šemetas, Gediminas Švendravičius, Ignas Armalis, Aistis Kavaliauskas.