Šį vakarą gimtadienio proga Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas maestro Gintaras Rinkevičius savo klausytojams paruošė ypatingą ir labai retai atliekamą kūrinį – įspūdingąją prancūzų kompozitoriaus O. Messiaeno simfoniją „Turangalila“. 1945–1949 m. parašytas kūrinys, paties kompozitoriaus vadintas meilės daina, tapo vienu iš reikšmingiausių XX a. muzikos istorijos darbų. Nors rašydamas simfoniją O. Messiaenas buvo įkvėptas legendinės „Tristano ir Izoldos“ istorijos, jos literatūrinė medžiaga tapo ne „Turangalila“ siužeto ašimi, o veikiau pagrindine idėja. Fatališka meilė, kuriai neįmanoma atsispirti, kūrinyje neatsiejama nuo mirties – tai tarsi kūno ir proto ribų peržengimas, susiliejimas su begaline kosmine erdve. Šį meilės ir mirties žaidimą atspindi ir kūrinio pavadinime supinti du sanskrito kalbos žodžiai – „turanga“ ir „lila“, reiškiantys „laiko etapą, judėjimą, ritmą“ bei „kūrybos ir sunaikinimo, gyvenimo ir mirties žaidimą“.

Įspūdingoje O. Messiaeno simfonijoje fortepijono partiją atliks temperamentingasis fortepijono virtuozas Alexanderis Paley. Tarp Paryžiaus ir Niujorko gyvenantis menininkas ne kartą yra prisipažinęs, kad Lietuva jo gyvenime tapo viena brangiausių šalių. Žymus pianistas, ilgametis maestro G. Rinkevičiaus ir jo vadovaujamo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kūrybinis bendražygis, čia kaskart sugrįžta įgyvendinti bendrų sumanymų. Šįsyk A. Paley partneris scenoje – prancūzų pianistas Bruno Perrault, kuris atliks solo partiją retai sutinkamu instrumentu – Marteno bangomis. Unikalaus instrumento meną Strasbūro konservatorijoje studijavęs atlikėjas kaip kviestinis solistas grojo daugelyje O. Messiaeno 100-osioms gimimo metinėms skirtų renginių.

Šventinį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas maestro G. Rinkevičius.