KONCERTO PROGRAMA J. Sibelius. Koncertas smuikui ir orkestrui d-moll, op. 47 P. Čaikovskis. Simfoninė poema „Francesca da Rimini“, op. 32 P. Čaikovskis. Uvertiūra-fantazija „Romeo ir Džiuljeta“ *** Trylikametis smuiko vunderkindas Daniil Bulajev savo išskirtiniu talentu stebina nuo mažų dienų. Būdamas penkerių su kameriniu orkestru jis debiutavo Rygoje, septynerių su simfoniniu orkestru jau grojo Rusijoje, o dar po metų atliko savo pirmąjį solinį rečitalį Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos koncertų salėje. D. Bulajev jau yra koncertavęs su „Kremerata Baltica“, „Rusijos virtuozų“, Maskvos jaunimo kameriniais orkestrais, Latvijos nacionaliniu, Latvijos nacionaliniu operos, Liepojos ir kitais simfoniniais orkestrais.

Šį vakarą papuoš ypatingos romantinės dvasios kupina programa. D. Bulajev Vilniaus kongresų rūmų scenoje atliks vieną žymiausių suomių kompozitoriaus Jeano Sibeliaus (1865–1957) kūrinių – Koncertą smuikui ir orkestrui d-moll, op. 47. 1904 m. kompozitoriui aistringai dirbant prie koncerto rankraščio, jo žmona Aino savo laiškuose rašė: „Jeanas visiškai užsidegęs šiuo koncertu – ir aš taip pat! Jis nemiega visą naktį, nepaprastai gražiai griežia ir negali atsiplėšti nuo tų žavingų melodijų – jo galvoje tiek idėjų, kad sunku patikėti. Ir visos temos gali būti plėtojamos – jose pulsuoja gyvybė.“

Antrojoje koncerto dalyje skambės du iškilaus rusų romantiko Piotro Čaikovskio (1840–1893) kūriniai, įkvėpti pasaulinių literatūros klasikos šedevrų. Tragiško likimo Dantės „Dieviškosios komedijos“ herojės istorijos muzikinė interpretacija – simfoninė poema „Franceska da Rimini“ ir uvertiūra-fantazija „Romeo ir Džiuljeta“ vieno iš žymiausių Williamo Shakespeare’o kūrinių tema.

Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos Julius Geniušas. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre dirbantis dirigentas ilgus metus vadovavo Kauno valstybiniam muzikiniam teatrui, dirigavo sceninius kūrinius ir simfoninės muzikos koncertus Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, JAV. Nuo 2011 m. dirigentas yra ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Muzikos akademijos profesorius, VDU Muzikos akademijos tarybos pirmininkas ir universiteto senato narys.