KONCERTO PROGRAMA G. Enescu. Rumuniška rapsodija Nr. 1, op. 11, A-dur A. Ginastera. Koncertas arfai, op. 25 P. Čaikovskis. Simfonija Nr. 4, op. 36, f-moll *** Arfininkė Joana Daunytė dėl savo talento ir meistriškumo dar vadinama lietuvių arfos ambasadore. Savo žinias ji gilino Ženevos aukštojoje muzikos mokykloje ir Amsterdamo konservatorijoje. J. Daunytė tapo pirmąja arfininke Norvegijos muzikos akademijos istorijoje, kuri buvo priimta į solisto magistro studijas. Arfininkė yra daugybės tarptautinių konkursų laureatė, muzikos festivalių dalyvė, pelniusi gausybę užsienio šalių stipendijų ir įvertinimų. Solistės preciziškai atliekama karališkojo instrumento muzika yra skambėjusi Šveicarijos, Prancūzijos, Norvegijos, Airijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Rusijos, Nyderlandų, Ispanijos, JAV koncertų salėse. Platų J. Daunytės muzikos akiratį liudija įvairių epochų arfos muziką apimantis repertuaras, nuolatinės raiškos galimybių paieškos, dalyvavimas šiuolaikinės muzikos projektuose, buvimas unikalaus šeimyninio ansamblio „Regnum musicale“ nare. Solistę už Lietuvos vardo garsinimą apdovanojo Lietuvos Respublikos prezidentai Valdas Adamkus ir Dalia Grybauskaitė, jai įteiktos kelios Lietuvos Respublikos Vyriausybės premijos. Šį vakarą J. Daunytė atliks argentiniečių kompozitoriaus A. Ginasteros (1916–1983) Koncertą arfai, op. 25, kuris išsiskiria savo autentiškais šokio ritmais, kompozitoriaus perteikiamais šiuolaikine muzikos kalba.

Antrojoje koncerto dalyje skambės P. Čaikovskio (1840–1893) Ketvirtoji simfonija, kurioje iškalbingai skamba „Likimo“ tema – kompozitoriaus minčių, jausmų ir išgyvenimų aidas. „Niekada anksčiau nesu įdėjęs tiek daug darbo ir taip didžiavęsis savo kūriniu“, – rašė P. Čaikovskis.

Šį vakarą orkestrui diriguos Ričardas Šumila. Maestro Gintaro Rinkevičiaus mokinys aspirantūros metu žinias gilino Vienoje, tuo pat metu jis buvo pakviestas dirbti su Dalios Ibelhauptaitės vadovaujamais „bohemiečiais“ ir šį bendradarbiavimą tęsia iki šiol. 2014 m. R. Šumilai kaip jaunajam menininkui buvo įteiktas Auksinio scenos kryžiaus apdovanojimas.