Šiuolaikiniam lenkų dramaturgui Pavelui Demirskiui teatro scena – tai politinių debatų vieta. Neveltui jo tekstai pulsuoja radikaliomis pažiūromis ir anarchinėmis idėjomis. Socialiniai reiškiniai, susiję su jaunimo nedarbu, emigracija, korupcija tampa dažna jo pjesių tema. Dramaturgo argumentai yra kasdienio gyvenimo faktai, liudijantys apie niūrią eilinio piliečio padėtį kovoje su nykstančiu humanizmu demokratinėje valstybėje. P. Demirskis yra įsitikinęs, jog teatro pareiga yra dalyvauti viešose diskusijose.

Pjesę provokuojančiu pavadinimu „Nesistebėk, jei kas nors ateis padegti tavo namų“ jis parašė po to, kai paslaptingomis aplinkybėmis vienoje Lenkijos įmonėje žuvo jaunas darbininkas. Autorius pats atliko tyrimą apklausdamas istorijos liudininkus ir pasinaudodamas teatriniu tekstu, į dienos šviesą iškėlė korupcijos ir žmonių išnaudojimo skandalą. Pjesėje pagrindinė herojė yra jauna moteris, pasiryžusi ieškoti teisybės. Šaldytuvų gamykloje, hidraulinio preso prispaustas miršta jos vyras. Vadovai nenori prisiimti atsakomybės ir pasamdo advokatę, kurios vienintelis tikslas – užčiaupti merginą. Tačiau moteris atsisako pasiūlytos piniginės kompensacijos ir slapta patenka į vyro darbovietę, norėdama užfiksuoti pažeidimus ir iškelti į viešumą pasibaisėtinas darbo sąlygas.

Režisierius Agnius Jankevičius, kurdamas spektaklį Jaunimo teatre kalbėjo: „Mane asmeniškai jau kurį laiką kaip žmogų, kaip pilietį erzina ir gana skeptiškai nuteikia pseudodemokratinis, pseudoliberalus kapitalistinis pasaulis. Tampa aišku, kad rinkos ekonomikoje laisvės nėra. Dabar mes privalome viską aplinkui toleruoti ir kuo daugiau toleruojame, tuo labiau atsisakome veikti“.