Drugelio miestas

Žanras
Dokumentika
Šalis
Lietuva
Metai
2018
Vaidina
Dokumentika
Režisierius
Olga Cernovaite
Laikas
95 min.
Amžiaus apribojimai
N13

Visaginas – drugelio sparnų formos miestas Lietuvoje, kadaise turėjęs būti langas Vakarams į sovietinį progresą. Įkurtas 80-taisiais kaip atominės elektrinės pagrindinė stotis, jis pritraukė žmonių iš visos Sovietų Sąjungos, padarydamas rusų kalbą vyraujančia mieste.

Vėliau įstojimas į Europos Sąjungą Lietuvai reiškė ir atominės elektrinės, o tuo pačiu ir pagrindinės miesto pramonės, uždarymą. Kai aplink tvyro geopolitinė įtampa ir jaučiamas nepasitikėjimas, ką ateitis atneš žmonėms iš Drugelio Miesto?

Režisierė Olga Černovaitė studijavo chemiją ir biochemiją Vilniaus universitete, kur įgijo bakalauro ir magistro diplomus. 2009 m. BFM Talino universitete, Estijoje, režisierė apsigynė magistro darbą, kuriame nagrinėjo suomių dokumentiką. Jos pirmojo vidutinio metro meninės dokumentikos filmo „Jei ne tu“ tarptautinė premjera įvyko seniausiame Lenkijos tarptautiniame kino festivalyje Lubuskie Film Summer (Lagovas, 2012). Pastaruosius keletą metų Olga sudarinėjo filmų programas Guth Gafa International Documentary Film Festival Airijoje.

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama: necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Renginiai
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti
Filtrai