Lindyhop.lt klubas ir XXI a. svingo muzikos skelidėjai Home Jazz Band kviečia nusikelti šimta metų atgal ir vis dar švesti Lietuvos šimtmetį tematiškai – džiazo ritmu.

Ką šoko lietuvaičiai prieš šimtą metų? Lindyhopą? Gal? Čarlstoną? Be abejo! Šoko taip kaip mokėjo ir kaip girdėjo muziką. Vadino visą tai Cvingu ir vakarėlių metu, ūžė ne ką prasčiau, nei šiom dienom.

Home Jazz Band – tradicinio džiazo ir svingo grupę iš Vilniaus, sudaro vieni žinomiausių džiazo muzikantų Lietuvoje, o jos vadovas, Mindaugas Bikauskas yra ne tik muzikantas, bet ir lindyhopo bei kitų džiazo šokių mokytojas, puikiai žinomas tiek gimtinėje, tiek ir užsienyje. Grupė formavosi ir kito organiškai, kaip ir džiazas. 2008 m. atsirado tradicinio džiazo gatvės ansamblis “Rhythm Junkies”, 2012 m. persiformavo į Home Jazz Five, o neužilgo, nemokėjimas skaičiuoti ant scenos pagimdė Home Jazz Band. Domėjimasis džiazo šokių ir džiazo muzikos raida bei jų santykiu, tikriausiai ir pavertė šią grupę vienintele tokio žanro atstove Lietuvoje. HJB koncertų metu galima išgirsti ir džiazo standartų. O kaip gi be jų? Tačiau grupės tikslas yra lavinti klausytoją, ar šokėją, ir supažindinti su rečiau išgirstamais kūriniais, kurie dažnai būna užmirštami ar nepakankamai įvertinti. Nuo Naujojo Orleano maršų ir Vodevilio regtaimų iki savaip interpretuotos Svingo Eros bigbendų muzikos. Mindaugas sako, jog džiazas yra visoks, kartais neapdirbtas ir grubus, kartais nepriekaištingai tikslus ir švarus. Mes bandome jį jums parodyti tikrą, tačiau įvairų.

Mindaugas Bikauskas – gitara/vokalas

Marius Zaremba – klarnetas

Dominykas Vyšniauskas – trimitas

Denis Murašov – kontrabosas

Andrius Kairys – būgnai