Sūnaus globa (Custody) Prancūzija, 2017, 90 min.

Kalba: prancūzų

Subtitrai: lietuvių, anglų

Režisierius: Xavier Legrand

Scenarijaus autorius: Xavier Legrand

Aktoriai: Denis Menochet, Léa Drucker, Thomas Giora, Mathilde Auneveux, Saadia Bentaïeb, Sophie Pincemaille, Emilie Incerti-Formentini

„Režisierius teigia norėjęs kurti ne socialinę dramą, bet politinį, galbūt karinį ar net siaubo filmą. Be skambių lozungų ir fantastinių elementų jis sukūrė vieną įtaigiausių ir svarbiausių filmų pastarųjų metų kino panoramoje.“ (A. Račaitytė)

Iki širdies gelmių sukrečiančioje dramoje pasakojama iš pažiūros paprasta istorija: tėvų kova dėl nepilnamečio sūnaus globos. Miriam yra pasiruošusi padaryti bet ką, kad nei jai, nei sūnui Žiuljenui nebereikėtų susidurti su vaiko tėvu Antuanu. Vyras teisme įrodo esąs rūpestingas, be pagrindo apšmeižtas smurtavimu, todėl teismo nuosprendžiu vaiko globa atitenka abiem tėvams. Draskomas augančio tėvų konflikto Žiuljenas rizikuos savo saugumu, kad apsaugotų tai, kas likę iš šeimos. Nepastebimos kasdienės detalės ilgainiui prabyla apie užgniaužtą baimę ir giliai tūnančią grėsmę. Venecijos kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanotas „Sūnaus globa“ yra „Oskarui“ nominuoto režisieriaus trumpametražio „Prieš viską prarandant“ tęsinys.

Trumpametražis filmas prieš pagrindinį filmą: Prieš viską prarandant (Just Before Losing Everything) Prancūzija, 2013, 29 min.

Kalba: prancūzų

Subtitrai: lietuvių, anglų Režisierius: Xavier Legrand Scenarijaus autorius: Xavier Legrand Aktoriai: Léa Drucker, Denis Ménochet, Anne Benoît, Miljan Châtelain, Mathilde Auneveux Berniukas išeina į mokyklą, bet pakeliui pasislepia po tiltu. Paauglė mergina atsisveikina su draugu ir laukia autobuso stotelėje su ašaromis akyse. Moteris susodina juos abu į automobilį ir važiuoja link prekybos centro stovėjimo aikštelės. Visi jie skuba į parduotuvę. „Oskaro“ premijai nominuota drama.