Bernard Slade KITAIS METAIS, TUO PAČIU LAIKU

Pjesės autorius - Bernardas Sleidas (Bernard Slade)

Režisierius - Arvydas Lebeliūnas

Vaidina: Dorisė - Aldona Bendoriūtė, Džordžas - Aleksas Kazanavičius, Čelmersas – Miglė Pauliukaitytė

Kostiumų dailininkė - JULIJA

Scenografas - Artūras Šimonis Šviesų ir video režisierius - Vladas Šerstobojevas.

Kompozitorius - Gintaras Kizevičius

Pjesę išvertė Vilija Grigaitytė

Spektaklyje skamba praėjusio amžiaus šeštojo-aštuntojo dešimtmečio kūriniai.

Kanadiečių dramaturgo Bernardo Sleido pjesė „Kitais metais, tuo pačiu laiku“ pirmąkart rampų šviesą išvydo 1975 m. Brodvėjuje. Nuo to laiko ji taip ir neapleido scenos – pjesė išversta į gerą pusšimtį kalbų ir iki šiol statoma visame pasaulyje. Kur jos sėkmės paslaptis? Viskas lyg ir labai paprasta, jokių ypatingų naujovių ar atradimų – tačiau pjesė akivaizdžiai skiriasi nuo įprastinės brodvėjiškos dramaturgijos: iš jos skliste sklinda švelnumas, supratimas ir žmogiškoji atjauta. Kažkas labai jautraus, šilto ir atpažįstamo – kai norisi tuo pačiu metu ir šypsotis, ir švelniai liūdėti, ir pritariamai linkčioti galva: laimingu žmogumi tapti nėra taip jau paprasta. To reikia mokytis, tam reikia daugybės pastangų ir laiko. Kai kuriems – viso gyvenimo.

IŠSAMIAU APIE SPEKTAKLĮ:

Labai protingi žmonės sako: gyvenime atsitiktinumų nebūna, viskas dėsninga - kiekvienas veiksmas turi savo pasekmes, už kiekvieną klaidą tenka sumokėti. Mažiau protingi, bet daug laimingesni, nesako nieko – tiesiog gyvena savo gyvenimus, intuityviai rinkdamiesi tarp gėrio ir blogio, klysdami ir klupdami. Ir kartais paaiškėja, kad tie protingesnieji iš tiesų ne ką gudresni: nes žmogiškosios klaidos gali pasirodyti ne tokios jau ir pražūtingos, o „teisingas gyvenimas“ – anaiptol ne toks jau ir gelbstintis. Kanadiečio dramaturgo Bernardo Sleido (Bernard Slade) pjesėje „Kitais metais, tuo pačiu laiku“ ir kalbama apie vieną tokią žmogiškąją klaidą. Nedidelį jaunystės paklydimą, patiems paklydėliams netikėtai virtusį ne tik išsigelbėjimo šiaudu, bet ir vienintele priebėga nuo gyvenimo negandų. Dar daugiau: laikui bėgant jiems ima aiškėti, jog tas mažytis jaunystės paklydimas iš tiesų buvo viso jų gyvenimo ašis, suteikusi jam ne tik skonį, bet ir prasmę.

Taip, teisingai supratote: tai spektaklis apie meilę. Ir tikrai ne apie tą, kuri tęsiasi trejus metus ir baigiasi turto dalybomis.