Vilniaus mažasis teatras pristato premjerinį spektaklį mažiesiems žiūrovams „Septyni nykštukai ieško Snieguolės“. Spektaklio režisierius Evaldas Jaras būsimo pastatymo inscenizacijai pasirinkdamas klasikinės brolių Grimų pasakos "Snieguolė" motyvais grįstą istoriją, siekia moderniai, kūrybingai ir aktualiai perskaityti vaikams puikiai žinomos pasakos siužetą. Kadaise septyni narsūs nykštukai išgelbėjo Snieguolę nuo pražūties. Septynių didvyrių vardais girioj pavadinti stipriausi ąžuolai, gražiausios laukymės bei neregėtos grybų rūšys. Tačiau pasaulis keičiasi ir vis rečiau kas beužklysta į tik praeitimi ir prisiminimais tebeošiantį mišką... Čia gyvenantys garsiųjų protėvių ainiai nutaria susigrąžinti buvusią Tėvynės šlovę ir ryžtas pakartoti savo senelių žygdarbį. Bet herojais, pasirodo, tapti nelengva. O ypač, kai žygdarbis tėra paprastas žmogiškumas.

Evaldas Jaras yra pripažintas režisierius, statantis ypač įdomius spektaklius teatre mokyklinio amžiaus vaikams ir paaugliams. Evaldas Jaras lieka ištikimas savo teatrinei auditorijai, jis ją jaučia, o jo premjeros tampa didžiuliu meniniu įvykiu. Vilniaus mažojo teatro žiūrovai pamilo ir įvertino Evaldo Jaro spektaklį vaikams - „Mama Katinas“.

Aktorius Vytautas Rumšas jaunesnysis, spektaklyje "Septyni nykštukai ieško Snieguolės" atliekantis Princo vaidmenį, kviečia žiūrovą pamąstyti kodėl režisierius sugalvojo spektaklio veiksmą perkelti į muziejų. Gal jau pasakos tuoj taps muziejine vertybe, o gal realiame gyvenime jau niekas nesiryžta žygdarbiams?

Aktorė Inga Burneikaitė spektaklyje sukūrusi ypatingai žavios ir temperamentingos Raganos vaidmenį teigia, kad: "Šis spektaklis skirtas visai šeimai, jis bus įdomus ir tėvams, ir vaikams nuo septynerių. Mažesniems jis per sunkus, nes tai ne tradicinė pasaka, o pamąstymai per pasaką apie gyvenimą. Iš šalies stebėsite mamos ir vaiko santykius, žmogaus egoizmą, prisitaikėliškumą.

Spektaklyje kūrėme ne tiek raganą, kiek norinčią valdyti, egoistišką , piktą pamotę, kuri trokšta būti gražiausia, kuri kol kas gyvena puikiai, bet ... bijo būti nuversta. Žinoma, atsiras pretendentė, siekianti jos tą gėrį sunaikinti. Ir įvykiai pasisuks netikėta vaga". "Septyni nykštukai ieško Snieguolės" ryškų Snieguolės vaidmenį sukūrusi aktorė Indrė Patkauskaitė sako, kad šis vaidmuo jai - ypatingas. „Labai norėjau dirbti su Evaldu Jaru, kuris man imponuoja ir kaip aktorius, ir kaip režisierius, ir kaip žmogus. Man labai patinka jo spektaklis "Mama Katinas". Patinka kaip jis kuria vaikiškus spektaklius: juose visuomet yra keli planai, jie slepia gilesnį turinį“.

Teatrologei Ingridai Ragelskienei įspūdį paliko ypač vykęs režisieriaus ir dailininko tandemas. "Scenografas Marijus Jacovskis ir Evaldas Jaras susišneka be žodžių, jie puikiai papildo vienas kitą. Marijaus kostiumai, scenovaizdžio sprendimas yra labai inovatyvus, labai netikėtas, stebinantis ir išlaisvinantis ir vaikų, ir suaugusiųjų vaizduotę“

Režisierius Evaldas Jaras nostalgiškai žiūri į vaikystės pasakas ir primena kiekvienam iš mūsų – jog kiekvienas žmogus turi savo asmeninį santykį į girdėtas pasakas: jų paliktus prisiminimus, iliuzijas, svajones, baimes. Juk pasaka – tai pagrindinis visų tautų auklėjimo įrankis. Maža to, žiūrėdami pasakas su savo vaiku, mes galime geriau vieni kitus suprasti, atrasti naujų temų pokalbiams, naujų gyvenimo spalvų, tiesiog – pasimėgauti kartu praleistu laiku.

Režisierius - Evaldas Jaras

Scenografas, kostiumų dailininkas - Marijus Jacovskis

Kompozitorius - Tomas Stirna

Vaidina: Snieguolė – Indrė Patkauskaitė Karalienė – Inga Burneikaitė Princas – Vytautas Rumšas, Tadas Gryn Veidrodis – Agnė Šataitė, Agnė Kiškytė Nykštukai: Kvailutis – Kirilas Glušajevas, Josif Baliukevič Gudrutis – Tomas Rinkūnas Linksmutis – Mantas Vaitiekūnas Drovutis – Mindaugas Capas Miegutis – Edmundas Mikulskis Čiaudutis – Daumantas Ciunis, Balys Latėnas Niurzgaila – Jokūbas Bareikis