Renginio trukmė: 2 val., su pertrauka.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.

Vaikai įleidžiami nemokamai: NE (NE).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE (NE).

Renginio organizatorius: Berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“, VšĮ.

Daugiau informacijos: NĖRA.

Gioachino Rossini. Petite messe solennelle. Dirigentas - Vytautas Miškinis Apie Ąžuoliuką Kai iškilus chorvedys ir pedagogas Hermanas Perelšteinas 1959 metų rudenį įkūrė Vilniaus berniukų chorą (taip pirmuosius penkerius metus vadinosi „Ąžuoliukas“), jis pratęsė ne mažiau kaip 800 metų Europoje gyvuojančią berniukų dainavimo tradiciją. Tačiau Lietuvoje „Ąžuoliukas“ tapo išskirtiniu reiškiniu – kolektyvu, kurio pavyzdžiu šalyje steigėsi kiti berniukų chorai ir kuris ilgainiui išgarsėjo toli už Lietuvos ribų.

Į pirmąsias užsienio gastroles išvykęs 1969 metais, vėliau „Ąžuoliukas“ koncertavo daugelyje Europos šalių, Japonijoje, JAV ir Kanadoje. Choras dainuoja įvairiausių epochų ir žanrų muziką – nuo renesanso motetų ir baroko oratorijų iki šiuolaikinių opusų ir džiazo. Vien stambios formos kūrinių „Ąžuoliukas“ yra atlikęs apie 80.

Nors „Ąžuoliukas“ niekuomet nebuvo „konkursinis“ choras, jis yra laimėjęs Nanto vaikų chorų festivalio Didįjį prizą ir kelias pirmąsias bei prizines vietas prestižiškiausiuose Europos chorų konkursuose (Varnoje, Goricijoje, Marktoberdorfe ir Tolosoje).

Šiame kolektyve nuo jo įkūrimo dainavo maždaug trys tūkstančiai berniukų, jaunuolių ir vyrų. „Ąžuoliuką“ savo svarbiausia gyvenimo mokykla laiko dešimtys žymių Lietuvos chorvedžių, kompozitorių, dainininkų, diplomatų, medikų, teisininkų ir kitų profesijų atstovų.

„Ąžuoliuko“ meno vadovas Vytautas Miškinis (g. 1954) beveik nuo pirmųjų dienų dalyvavo rašant kolektyvo istoriją: jis 1961 metais buvo priimtas į vaikų chorą, po dešimtmečio pradėjo dirbti chormeisteriu, o 1979 metais, „Ąžuoliuko“ įkūrėjui Hermanui Perelšteinui išvykus į JAV, stojo prie choro vairo.

Šiandien Vytautas Miškinis – viena ryškiausių Lietuvos chorinio judėjimo asmenybių. Jis ilgus metus buvo Lietuvos chorų sąjungos prezidentas, Lietuvos dainų švenčių vyriausiasis dirigentas ir moksleivių dainų švenčių meno vadovas. Vytautas Miškinis – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius ir tarptautiniu mastu pripažintas autoritetas vaikų ir jaunimo muzikinio auklėjimo klausimais. Jis kasmet kviečiamas vesti meistriškumo kursus, diriguoti autorinius koncertus ir dirbti tarptautinėse chorų konkursų komisijose visame pasaulyje – nuo Singapūro iki Pietų Afrikos Respublikos.

Vytautas Miškinis jau porą dešimtmečių yra populiariausias Lietuvos kompozitorius, rašantis muziką chorams. Jo opusus leidžia keliolika įvairių šalių leidyklų. Jis yra sukūręs daugiau kaip 350 motetų, 20 mišių, per 400 dainų, kelias kantatas, „Magnificat“, Pasijas pagal Šv.Joną, vaikišką operą, miuziklą, instrumentinių kūrinių.