Renginio trukmė: 4 val., 2 pertraukos po 15 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.

Asmenys iki 16 metų neįleidžiami.

Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE. Šių metų pavasario pabaigoje Lietuvoje viename koncerte pasirodys trys šiaurietiško metalo atlikėjų grupės, kurių priešakyje – islandai „Skálmöld“. Tai – islandų vikingiško folk metalo atlikėjų šešetas, susibūręs 2009 metais sostinėje Reikjavike. Grupę sukūrė du vaikystės draugai, anksčiau kartu groję keliose pankroko ir metalo komandose. Tai iki šiol geriausiai žinoma Islandijos sunkiosios muzikos scenos grupė. Jos pavadinimas angliškai reikštų „Age of Swords“ (liet. Kardų amžius) ir byloja apie tam tikrus grupės gimtosios šalies istorinius įvykius.

Jau 2010 m. pasirodė debiutinis „Skálmöld“ albumas „Baldur“, kurį tiesiog išliaupsino tiek metalo scenos gerbėjai, tiek labiau tradicinės sunkiosios muzikos gerbėjai. Dėl to po metų jis buvo dar kartą perleistas, šįkart jau turint leidybinę sutartį su garsiąja leidykla „Napalm Records“.

Pirmojo albumo sėkmė lėmė daugiau nei metus trukusias jo pristatymo koncertines gastroles, o po to grupė vėl užsidarė studijoje, ko pasekoje 2012-aisiais pasirodė antrasis jų leidinys „Börn Loka“. Vėliau taip pat vyko ilgas jo pristatymo turas, kurį vainikavo trys anšlaginiai koncertai didžiausioje Islandijos koncertinėje salėje „Harpa“. Čia grupė apjungė pajėgas su Islandijos simfoniniu orkestru, o koncerto įrašas išleistas CD/DVD pavidalu ir buvo graibstyte graibstomas muzikos gerbėjų.

Trečiasis studijinis „Skálmöld“ darbas „Með vættum“ išleistas 2014 metais, o dar po dviejų metų – ir ketvirtasis, kol kas paskutinis jų diskografijoje „Vögguvísur Yggdrasils“.

Grupės „Skálmöld“ muzikos stilių vienareikšmiškai apibūdinti nėra lengva. Jei norime juos išskirti iš kitų grupių, jų muziką galime vadinti „battle metal“ (koviniu metalu). Jeigu vis dėlto šių islandų kūrybą ketiname priskirti kažkokiai kategorijai, galime sakyti, jog tai epinio vikingų metalo atlikėjai. Tačiau negalima nepastebėti ir jų muzikoje akivaizdžiai girdimų senosios mokyklos thrash ir death metalo sąskambius. Galiausiai nevalia pro ausis praleisti dainose išryškėjančio islandiško folkloro motyvų ir tekstų struktūros, griežtai besilaikant senosios islandų poezijos eilėdaros taisyklių. Taigi klausytojas turi būti pasiruošęs scenoje išgirsti energingų karinių dainų ir heroinių sagų programą. O kas gali būti įtaigiau ir tikroviškiau, nei epinė vikingiška muzika, atliekama pačių vikingų palikuonių?!

Kartu su islandų headlaineriais, šiame ture juos lydės dainuojantys tik gimtąja kalba suomių progressive/thrash metalo atstovai „Stam1na“ ir estų ekstremalaus metalo propaguotojai „Goresoerd“.