Bertrand Dazin (kontratenoras, Prancūzija)

Jeanne Monteilhet (sopranas, Prancūzija)

Lina Giedraitytė (fortepijonas, Lietuva)

Le triomphe de l'amour – tai įdomi, savita talentingų dainininkų parengta programa. Menininkai klausytojams pateikia gražiausių arijų iš Händelio operų, tokių kaip Julijus Cezaris, Rinaldo, Rodelinda interpretacijas. Daugialypius personažus vienija ugningos meilės tema. Händelis, pasitelkdamas turtingą garsų paletę, meistriškai tapo šiuos charizmatiškus veikėjus, patiriančius slėpiningus meilės vingius. Kompozitoriaus operose meilė įgyja įvairiausių formų, atskleidžia netikėčiausius žmogaus bruožus. Bertrand’as Dazinas įkūnijantis visagalį užkariautoją Julijų Cezarį, paverčia jį beginkliu įsimylėjėliu, kerinčiu mus pastoralinėmis metaforomis. Jeanne’os Monteilhet interpretuojama išdidi valdovė Kleopatra tampa impulsyvia ir kaprizinga mergina. Susiklosčiusi situacija pasidaro beveik komiška. Kartu su pianiste Lina Giedraityte du spalvingi dainininkai kviečia klausytojus į humoro ir emocijų kupiną muzikinę kelionę. Händelio muzika, jaudinanti mūsų širdis, leidžia mums atpažinti įvairius meilės veidus – ir paslaptingus, ir atvirus.

BERTRAND DAZIN (kontratenoras, Prancūzija)

Dainininko karjerą pradėjo chore – nuo septynerių iki 1995 m. jis buvo Lilio miesto „Petits Chanteurs“ choro bei Bernard’o Dewagtère’o diriguojamo „Maîtrise Boréale“ choro narys. Buvo nuolatos kviečiamas dainuoti Lilio ir Paryžiaus operos teatrų scenose ir kitose žinomose koncertų salėse. Su scenos pasauliu jį supažindino režisierius Danielis Fatous. Įgijęs patirties jis tapo universaliu menininku, turinčiu puikių gebėjimų šokio, teatro, kino, kovos menų srityse bei pedagoginiame darbe.

Bertrand’as mokėsi pas garsų anglų kontratenorą Jamesą Bowmaną, kuris nuo 1995 m. jį visokeriopai rėmė. Nuo 2000 m. jie abu koncertavo su 1995 metais Bertrand’o įkurtu ansambliu „La Cathédrale Invisible“ ir atliko baroko ir šiuolaikinės muzikos kūrinius. Bertrand’as tobulinosi ir pas Gaëlą de Kerret ir Guillemette Laurens. Buvo priimtas į „Centre de Musique Baroque“, čia dalyvavo interpretacijos, vokalinės technikos, baroko šokio ir judesio meistriškumo kursuose.

Bertrand’ui teko dirbti su tokiais žymiais šių laikų dirigentais, kaip Jean-Claude Malgoire, Jean-François Droulez, Olivier Schneebeli, Laurence Equilbey, Michel Laplénie, Franz Bruggen, Christophe Rousset, Michel Piquemal, Martin Gester, Pierre Cao, Paul Colléaux, Gabriel Garrido, Marc Minkowski, Michel Brun, Jean-Christophe Spinosi, Ugo Reynes, J. F Frisch bei Paul Kuentz. Nemažai kompozitorių jam dedikavo savo kūrinius, tarp jų – Jean-Marc Toillon, Omar Yagoubi, Dea Loher, Michel Smith, Michel Bosc, Jacques Derégniocourt, Julien Bros, Philippe Forget, Jean Michel Bossini, Pascal Siankowski.

Bertrand’o Dazino repertuare – operos, oratorijos, motetai ir mišios, jis yra parengęs daug televizijos ir radijo įrašų. Paryžiaus operoje diriguojant Marcui Minkowskiui jis atliko Choriphé vaidmenį Glucko operoje „Alceste“.

JEANNE MONTEILHET (sopranas, Prancūzija)

Jeanne Monteilhet yra visapusiška dainininkė, kuri savo lyrinį dainavimą praturtino šiuolaikinio šokio, dramos meno, commedia dell'arte, baroko teatro ir šokio, pantomimos žanrų elementais.

Būdama ketverių ji pradėjo skambinti fortepijonu Bulonės konservatorijoje. Neilgai trukus, padedant Howardui Crookui, su kuriuo atliko Monteverdi operą „Orfeo“, jos kelias pasuko į operą. 2000 m. Laurence Equilbey priėmė ją į Paryžiaus jaunimo chorą, įsikūrusį regioninėje Paryžiaus konservatorijoje. 2003-2004 m. ji buvo pasinėrusi į atlikėjų meno pasaulį Lilio operos teatre, kur ne tik dainavo chore, bet ir rengė solines programas. Be to, dar atliko Medėjos vaidmenį to paties pavadinimo Charpentier operoje ir Racine’o veikalų ištraukas Versalio baroko muzikos centre vadovaujant Emmanueliui Mandrinui (muzika) ir Christophe’ui Gallant’ui (teatras). Kaip solistė dainavo įvairiuose baroko muzikos ansambliuose, su kuriais atliko Couperino „Leçons de ténèbres“, Pergolesi „Stabat Mater“, Bacho „Magnificat“ ir Monteverdi „Vespro della Beata Vergine“ („Mišparus Palaimintajai Mergelei Marijai“). 2004 m. Jeanne Monteilhet išvyko į Londoną, kur tobulinosi pas „Covent Garden“ teatro operos studijos, Karališkojo muzikos koledžo ir „Guildhall“ muzikos ir dramos mokyklos profesorių Michelį Vallat. Dvejus metus trukusios stažuotės metu ji surengė kelis rečitalius ir atliko solines partijas Mozarto „Requiem“ ir „Karūnavimo mišiose“, diriguojant Alainui Charronui. Grįžusi iš Londono, ji tęsė studijas „Ecole Claude Mathieu“, kur iki 2009 m. mokėsi dramos meno. Ji dalyvavo June Anderson meistriškumo kursuose ir kartu su garsiuoju Amerikos sopranu ir pianistu Davidu Lively dalyvavo po kursų surengtame Debussy rečitalyje.

2009 m. Ji atliko Ifigenijos partiją Glucko operoje „Ifigenija Tauridėje“ Italijos Orvieto teatre, Kleopatros partiją Händelio operoje „Julijus Cezaris“ Londone, Elviros partiją Mozarto operoje „Don Giovanni“ Ranelagho teatre, Šarlotės partiją Massenet operoje „Werther“ teatre Arras, dalyvaujant „La Clef des Chants“, pirmosios raganos partiją Purcello operoje „Didonė ir Enėjas“ (dirigentas Jean Christophe Grégoire), Šarlotės partiją Massenet operoje „Werther“ (dirigentas Yannick Lemaire) „Phoenix de Valenciennes” teatre. 2010-2012 m. Jeanne surengė nemažai rečitalių amerikiečių ir Saint Séverino bažnyčioje Paryžiuje, taip pat ir regionuose, kuriuose atliko Berliozo dainų ciklą „Les nuits d’été“ („Vasaros naktys“). Dirbdama „Theâtre du Rond-Point“ ji tobulino savo įgūdžius šiuolaikiniuose spektakliuose. 2013-2014 m. „Theâtre du Bouffes du Nord“ Jeanne sukūrė savo pirmąjį vaidmenį Yale Noel Genod režisuotame projekte „1er avril“. 2015 m. ji dalyvavo labdaros koncertuose, tokiuose kaip „Menas prieš tylą“ Antoine’o teatre, kurį finansiškai parėmė Karine Deshayes, Frank Ferrari ir Philippe Jordan. 2016 m. Siksto koplyčioje ji dalyvavo atliekant Vatikano komisijos užsakytą Pascalio Siankowskio „Stabat Mater“.

Šiais metais Jeanne tobulinosi meistriškumo kursuose, kuriuos vedė garsi italų dainininkė Patrizia Ciofi, o taip pat dalyvauja „La fabrique lyrique“ – meninio ugdymo programoje, kuriai vadovauja François de Carpentries.

Jeanne nuolat dainuoja baroko muzikos ansambliuose, tarp jų „Ensemble Pascal de l'Estocart“, „Trio Lumen“, „La Cathédrale Invisible“. Be to, aktyviai užsiima pedagogine veikla.

LINA GIEDRAITYTĖ (fortepijonas, Lietuva)

Baigusi studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. A. Žvirblytės klasėje) ir stažuotę pas prof. Joaquíno Soriano Madride, Lina Giedraitytė netrukus buvo pakviesta dirbti koncertmeistere Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje garsaus Lietuvos tenoro ir profesoriaus Virgilijaus Noreikos klasėje. Šiandien Lina taip pat dirba koncertmeistere Vilniaus miesto operoje, kuriai vadovauja žymi operos režisierė Dalia Ibelhauptaitė.