Kovo 20 d. 18.00 val. kviečiame į Vilniaus mažąjį teatrą, kuriame prasidės renginių ciklas „Pjesių skaitymai Vilniaus mažajame teatre“. Pirmajame ciklo renginyje bus skaitoma XVII a. dramaturgo, prancūzų klasicizmo dramos meistro Žano Rasino (Jean Racine) „Faidra“. Renginys nemokamas.

„Skaitymai – gyvas žanras. Čia nėra kostiumų, muzikos, tai pirminiai asociatyvūs įkvėpimai, kurie leidžia žiūrovui geriau pažinti teatrą, suteikia galimybę dalyvauti spektaklio gimimo procese. Tai lyg teatrinės virtuvės atvėrimas publikai, o mūsų užduotis – sužavėti žiūrovą, pakerėti temomis“, – sako skaitymų režisierė Gabrielė Tuminaitė. Pasak jos, šio kūrinio autorius Žanas Rasinas išliejo tvirtą tragedijos monolitą, kuriame persipina labai įdomus siužetas, veikėjų charakteriai, aktualios, esminės, jaudinančios temos apie prasmę, mūsų prigimtį, norus, nelaimes, prakeiksmus, tėvų – vaikų santykius, aistrą ir negalimą meilę.

Pjesė pasakoja apie Faidrą, kuri yra įsimylėjusi savo vyro Tesėjo sūnų Hipolitą iš pirmos santuokos. Ji prisipažįsta jį mylinti, atkakliai jo trokšta, bando suvilioti, tačiau jis grubiai ją atstumia. Keršydama valdovė žiauriai apšmeižia Tesėjui jo sūnų. Tėvas imasi keršto. Jis nužudo savo sūnų Hipolitą, pasmerkdamas jį mirti kankinio mirtimi. Mirtį pasirenka ir pati Faidra.

Hipolitą graikai laikė didvyriu, o jo kultą siejo su grožio ir meilės deive Afrodite. Toje vietoje, kur, kaip manoma, Hipolitas mirė, vykdavo jam skirtos apeigos, kurių metu trokštančios ištekėti merginos aukodavo savo plaukų sruogas. Tuo metu Faidra, pažymėta, kaip ir kitos jos šeimos moterys, neleistinos meilės ženklu (Faidros motina Pasifaja Afroditės įgeidžiu pamilo baltą jautį ir pagimdė legendinį Minotaurą), buvo laikoma dievų įnorių ir savo aistrų auka. Vis dėlto ir antikinėse Euripido bei Senekos tragedijose, ir Rasino versijoje Faidra vaizduojama kaip stipri, narsi ir gebanti daug pakelti moteris. Vakarų Europos teatro istorijoje Faidra yra vienas pirmųjų didelių vaidmenų, skirtų vaidinti ne vyrams, o moterims. Prancūzijoje pirmą kartą ją suvaidino Marie Champmeslé; vėliau kiekviena epocha turėjo savąją Faidrą: XIX a. šį vaidmenį sukūrė garsioji Sarah Bernhardt, mūsų laikais – Isabelle Huppert.

Laukiame visų, norinčių išgirsti vieną išskirtiniausių pasaulinės dramaturgijos tekstų bei pažinti teatro virtuvę ir spektaklio gimimo procesą! Pjesę iš prancūzų išvertė Genovaitė Dručkutė ir Vladas Braziūnas. Skaitymų režisierė – Gabrielė Tuminaitė Meninio teksto konsultantė – Olga Polevikova Skaito aktoriai: – Gabija Jaraminaitė, – Vytautas Rumšas, – Mantas Zemleckas, – Miglė Polikevičiūtė, – Tomas Stirna, – Gintarė Latvėnaitė, – Jūratė Brogaitė. Skaitymai vyks Vilniaus mažojo teatro fojė (Gedimino pr. 22). Durys atveriamos 17.30 val. Vakaro metu veiks kavinė. Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami organizatorių, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga.

Laukiame visų, norinčių išgirsti vieną išskirtiniausių pasaulinės dramaturgijos tekstų bei pažinti teatro virtuvę ir spektaklio gimimo procesą!

Pjesę iš prancūzų išvertė Genovaitė Dručkutė ir Vladas Braziūnas.

Skaitymų režisierė – Gabrielė Tuminaitė
Meninio teksto konsultantė – Olga Polevikova

Skaito aktoriai:
– Gabija Jaraminaitė,
– Vytautas Rumšas,
– Mantas Zemleckas,
– Miglė Polikevičiūtė,
– Tomas Stirna,
– Gintarė Latvėnaitė,
– Jūratė Brogaitė.

Skaitymai vyks Vilniaus mažojo teatro fojė (Gedimino pr. 22). Durys atveriamos 17.30 val. Vakaro metu veiks kavinė.

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami organizatorių, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga.