Šarlio Pero pasakos motyvais sukurta opera pasakoja vieną geriausiai pažįstamų pasakų siužetų istorijoje – apie nelaimingą mergaitę Pelenę, po motinos mirties tėvui vedus antrąkart, gyvenančią piktos pamotės ir dviejų išpaikintų įseserių priespaudoje. Karalystėje paskelbus ypatingą puotą, kurios metu princas išsirinks sau nuotaką, Liusetės (toks tikrasis Pelenės vardas) pamotė ir dvi jos dukros sukrunta. Merginos pakeičia begalę rūbų ansamblių, o jų motina neužsičiaupdama dalija patarimus, kaip atkreipti princo dėmesį. Piktos, pagiežingos ir įkyrios antrosios žmonos išvargintas Liusetės tėvas nusprendžia nevykti į puotą. Laimingai trijulei pagaliau išsinešdinus, nuvargusi Pelenė užmiega prie židinio. Ją netrukus pažadina geroji fėja krikštamotė, burtų pagalba aprengdama merginą gražiausiais rūbais, apaudama stebuklingomis krištolinėmis kurpaitėmis, su kurių pagalba jos niekas nepažins ir prigrasindama grįžti namo iki vidurnakčio, nes tada burtai nustos veikę. Atvykusi į puotą, Liusetė sužavi visus svečius, o svarbiausia – princą, kurio širdis iškart supranta, kad jo paieškos pasibaigė. Tačiau jam nespėjus susipažinti su nuostabiąja viešnia, laikrodžiui mušant vidurnaktį, gražuolė dingsta.

Namuose, nebegalėdama žiūrėti, kaip kenčia tėvas, Liusetė pabėga. Užslinkus nakčiai, ji sustoja pailsėti po stebuklingu fėjos medžiu. Aukštesnių jėgų dėka po tuo pat medžiu ilsisi ir princas. Nors ir nematydami, įsimylėjėliai vienas kitą atpažįsta pagal balsą ir prisiekia amžiną meilę. Atsipeikėjusi savo lovoje, Liusetė nebežino, ar pasimatymas su princu buvo tiesa, ar sapnas. Visos abejonės išgaruoja pasklidus žiniai, kad visos karalystės merginos privalo atvykti į rūmus pasimatuoti krištolinės kurpaitės. Toji, kuriai kurpaitė tiks, taps princo žmona. Vienas kitą vėl atradusių Liusetės ir princo meilę galų gale pripažįsta net ir jos piktoji pamotė bei įseserės.

Dirigentas:Bertrandas de Billy; Atlikėjai: Joyce DiDonato, Alice Coote, Kathleen Kim, Stephanie Blythe, Laurentas Naouri.