Vasario 27 d. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre atidaryta paroda„Mes žiūrime į juos, jie žvelgia į mus. Rafaelis Chvolesas: vilniečių portretai 1945-1959 m.“, surengta bendradarbiaujant su Prancūzų institutu Lietuvoje.

Gausiai susirinkusią publiką pasveikino muziejaus direktorius Markas Zingeris, Prancūzijos ambasadorius Philippe‘as Jeantaudas, LR Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis, LR Seimo narys, Nepriklausomybės akto signataras Emanuelis Zingeris, parodos kuratorė ir muziejaus Tolerancijos centro vadovė Ieva Šadzevičienė bei garsiojo dailininko R. Chvoleso sūnus Milijus Chwolesas.

Pasak I. Šadzevičienės, kuruojant šią parodą teko prisilieti prie daugybės XX a. penktame–šeštame dešimtmečiuose gyvenusių vilniečių istorijų, kurios lyg kaleidoskopas dėlioja ir bendrą istorinį to laikmečio Vilniaus vaizdą.

„Žvelgdami pro R. Chvoleso „kaleidoskopą“ kuo puikiausiai perprantame ir anuometinės valdžios meno politiką: pagal valdžios užsakymą socrealistiniu stiliumi tapytus penkto dešimtmečio partizanų portretus ar jau vėlesnius menininkų, šeimos narių portretus, sukurtus šilta postimpresionistine ar fovistine maniera, grįžtant prie laisvesnės, dailininko dar prieš karą pamėgtosL‘Ecole de Parismokykloje klestėjusios tapybinės tradicijos. Mums, muziejaus darbuotojams, taip pat buvo labai įdomu tobulinti savo kaip istorijos detektyvų įgūdžius ir –perkeltine prasme – prikelti gyvenimui pokario vilniečius, kurie iki šių dienų žiūri į mus“, – teigė menotyrininkė.

Paroda bus eksponuojama iki 2018 m. gegužės 27 d.

TOLERANCIJOS CENTRO IR SAMUELIO BAKO MUZIEJAUS LANKYMO KAINOS

Suaugusiems - 4,00 €

Moksleiviams, studentams, pensininkams iki 80 m., pateikusiems pažymėjimą ir kitoms žemiau nurodytoms grupėms* - 2,00 €

Tolerancijos centro ir Holokausto ekspozicijos lankymas – „dvigubas bilietas“ - 5,00 €

Šeimos – dviejų suaugusiųjų asmenų ir juos lydinčių vaikų iki 10 metų apsilankymui viename iš muziejaus padalinių - 5,00 €

Virtualaus gido nuoma Samuelio Bako muziejaus ekspozicijai apžiūrėti - 2,00 €