Paroda atidaroma balandžio 20 d. 19 val.

Jos peizažuose – ūkanota Lietuva, jos paežerės ir paupiai ir gražiausios gėlės, kurios „pagautos“ tą akimirką, kai būna pačiame savo gražume, kai pats nežinai, ko tvertis. Kai trūksta žodžių ir kai nieko geriau nesakyti, o tik žiūrėti ir džiaugtis.

In Memoriamdailininkės Dalios Makaraitienės (1946 – 2017) parodoje – jos VISO GYVENIMO KŪRYBOS RESTROSPEKTYVA.

Iki 1967 –ųjų D.Makaraitienė studijavo Telšių dailės technikume, o 1974 m. baigė Vilniaus Dailės institutą. Ilgus metus dirbo Estetikos institute dizainere, tačiau širdis visada linko prie tapybos ir akvarelės ir teptuko į rankas nebepaėmė tik tada, kai tiesiog nebegalėjo išlaikyti.

Buvo Dailininkų sąjungos narė, visą gyvenimą rengė personalines ir grupines akvarelės parodas, bet didžiuliu kūrybos impulsu tapo narystė dalininkų klube „Plekšnė“. Kiekvienais metais dalyvaudavo šio klubo organizuojamose parodose, buvo aistringa plenerų dalyvė. Savo vertybinėmis nuostatomis ji buvo ištikima vienai svarbiai „Plekšnės“ klubo nuostatai – nepaliaujamai žiūrėti į žvaigždes, svajonių bei jų realizavimo sparnais skristi į jų spindinčias aukštumas, į savojo meno viršukalnes.

Šioje In Memoriam parodoje eksponuojami darbai iš visų dailininkės kūrybos laikotarpių. Nuo pačių ankstyviausių akvarelių, kai ji liejo ant nedidelio formato popieriaus, jos gėlių – neaprėpiamų pievų ir jų subtilaus margumo, iki paskutiniųjų jos darbų, pačių keisčiausių, kai švelnias akvareles pakeitė tapyba ryškiomis, rėkiančiomis spalvomis ir simbolių elementai, kas buvo visiškai nebūdinga jos braižui. Visiems paskutiniesiems savo tapybos darbams D.Makaraitienė sukūrė istoriją, kiekviena spalva reiškė daugiau nei ji pati galėjo pasakyti žodžiais. Paskutinysis kūrybos etapas paženklintas sunkios ligos ir kartu priešinimosi realybei. O kartu ir tam, ką ji darė prieš tai.

Ji buvo dailininkė iki pat sielos gelmių, kiekviena jos ląstelė pulsavo kitu ritmu nei kasdienybės rutina ir ji matė tai, ko kiti mirtingieji dažnai nė nepastebi. Jos gyvenimas liejosi spalvomis ant šlapio akvarelinio popieriaus, o laisvą minutę rankose visada laikė rankose pieštuką ar rašiklį ir arba eskizavo, arba šiaip ką nors paišaliojo.

Ir Dalia Makaraitienė tikrai buvo gėlių karalienė. Jos gėlės alsuoja gyvybe. Atrodo, vos keli nerūpestingi potėpiai, o visa pieva pražysta nenuspėjama atspalvių kaita šešėliams krentant.

Jos tokios tikros, kad nesitiki, kad daugiau tokių nebus. Mūsų visų nebus, o gėlės pražys kiekvieną pavasarį ir kiekvieną vasarą. Ir su jomis – šviesioji ir gražioji mūsų gyvenimo pusė.