Beveik laimingas

Rež. Agnė Marcinkevičiūtė

(dokumentika, Lietuva, 2004, liet. k., 59 min.)

„Gerai, kad nepradėjau rašyti iki Nepriklausomybės, nes būčiau prirašęs daug teisingų Tarybinių nesąmonių“ – šitie Jurgio Kunčino žodžiai slepia didelę gėlą, anuomet stūmusią jį į visuomenės paribį. Jis, turėdamas didelį kūrybinį potencialą, blaškėsi, neturėdamas pastovaus darbo, savo namų, bet išliko laisvas, neprisitaikė ir nesusiteršė. Paskutiniaisiais, bene 15 savo gyvenimo metų, jis dirbo labai intensyviai, bet patirtis jo niekada nepaleido, pasivydavo jį, vėl traukė į nebūtį.

Filme prisiminimais apie rašytoją J. Kunčiną dalinasi jo artimieji: žmona Rasa, brolis Algirdas, duktė Karolina; jo draugai bei kolegos: A.A. Jonynas, V. Braziūnas, T. Četrauskas, L. Jakimavičius, L. Katkus, L. Jonušys. Filmą praturtina archyvinė video medžiaga: sūnus Paulius mėgėjiška vaizdo kamera filmavo tėvą namų aplinkoj, gamtoj; „Poetinio Druskininkų rudens“ vaizdo archyvuose užfiksuotas Jurgis Kunčinas visiškai priešingas – čia jis šmaikštus ir išdykęs. (N-13)

Seanse dalyvaus režisierė.

Dienoraštis

Rež. Oksana Buraja

(dokumentika, Lietuva, 2002, rusų k., liet. subt., 25 min.)

Larisa kenčia nuo alkoholiko vyro, susiduria su milijonais kitų kasdienių problemų…

Kartą, netikėtai Larisa aptinka savo močiutės dienoraštį. Jame ji randa užrašytą sapną, kuriame močiutė regėjo savo, dar negimusią anūkėlę. Sapne mergaitė graudžiai verkė ir prašė Anos padėti. Šį sapną ji užrašė į dienoraštį, kurį po 96-erių etų, degindama šiukšles, rado jos anūkė Larisa.

2004 m. „Cinematexas“ filmų festivalyje Texase filmas pelnė apdovanojimą už geriausią scenarijų. (N-13)