Rež. Audrius Juzėnas

Vaid. Aretas Markevičius , Asta Baukutė , Rolandas Kazlas, Gražina Baikštytė , Gediminas Girdvainis

(muzikinė drama, Lietuva, 1994, liet. k., 1.21)

18 d. – 19 val. (Seanse dalyvaus režisierius.)

Talentingas bliuzo muzikantas įrašo plokštelę už skolintus pinigus. Negalėdamas grąžinti pinigų, saksofonistas slapstosi. Lombardo savininkas atima iš jo saksofoną. Muzikantas sutinka jauną moterį. Tačiau baimė ir prievarta žmones išskiria.

Tai vienas pirmųjų nepriklausomo kino filmų, kuriame gatvės muzikanto akimis parodomas vertybių virsmas, naivių iliuzijų susidūrimas su naujomis gimstančio kapitalizmo grimasomis. Tačiau džiazo muzika lieka – vienintele viltis ir galimybė nenužmogėti.

1993 m. gruodį, likus dviem savaitėms iki Kalėdų, į nešildomą Vilniaus plokštelių studiją

susirinko žymūs lietuviškojo džiazo kūrėjai ir atlikėjai: Vytas Labutis, Petras Vyšniauskas, Juozas Milašius, Olegas Molokojedovas, Dalius Naujokaitis, Leonidas Šinkarenko ir jaunas „gatvės“ muzikantas Aretas Markevičius, kuris filme sukūrė pagrindinį vaidmenį. Studijoje per dvi savaites įrašyta 17 originalių džiazo kompozicijų, skirtų filmo „Rojuje irgi sninga“ garso takeliui. Taip gimė pirmasis lietuviško filmo garso takelis.

Sukūrus „Rojuje irgi sninga“, paaiškėjo, kad Lietuvoje masiškai uždarinėjant kino teatrams, nėra kur jo parodyti. Tačiau tuo metu posovietinių valstybių kino menu susidomėjo Europos kino festivaliai. 1994 m. Mannheimo kino festivalyje filmas laimėjo Ekumeninės žiūri prizą. (N-13)