Komiškas dviejų veiksmų baletas „Kopelija“ (verčiant iš graikų kalbos – „mergina“) pagal Leo Delibes muziką pirmą kartą buvo pastatytas dar XIX amžiuje. Jo premjera įvyko 1870 m. gegužės 25 dieną Imperatoriškajame Operos teatre (tuometinis pagrindinis Paryžiaus baleto teatras). Pagrindinę Svanhildos partiją premjeroje šoko vos 16 metų amžiaus itin talentinga balerina Giuseppina Bozzacchi, vos po metų žuvusi per Prancūzijos-Prūsijos karo metu įvykusią Paryžiaus apsiaustį. Pasibaigus karui, „Kopelija“ išsikovojo populiarumą Prancūzijos sostinėje ir tapo dažniausiai statomu XIX a. pabaigos spektakliu Paryžiuje. 

XX-ajame amžiuje „Kopelijos“ choreografija ir vizualika nuolat keitėsi. Tačiau šios, kino teatruose transliuosimos Sergejaus Vicharevo versijos pagrindinis ypatumas – kad joje skrupulingai atkartota originali vieno pirmųjų spektaklio pastatymų choreografija. Senojo baleto žinovas, pats buvęs šokėjas S. Vicharevas rekonstravo Sankt Peterburgo Marijos teatro 1894 metų Enrico Cecchetti ir Marijaus Petipos versiją, siekdamas kuo tiksliau atkurti muzikinį, choreografinį ir vaizdinį „Kopelijos“ pavidalą. Per kraštus trykštanti jaunatviška energija, šokėjų meistriškumas ir žaismingumas šią komediją paverčia išskirtiniu baleto įvykiu. 

Svanhilda ir Francas – jauni įsimylėjėliai, neseniai tapę sužadėtiniais. Svanhilda pasižymi gana karštu būdu, o Francas – tuo, kad nesugeba susivaldyti nesižvalgęs į kitas merginas. Jo dėmesį itin traukia nuostabaus grožio Kopelija, dienas leidžianti savo balkone su knyga rankoje. Pasekusi slaptus savo sužadėtinio žvilgsnius, užsiplieskusi Svanhilda nutaria jį pamokyti. Netrukus paaiškėja, kad ir Kopelija nėra tokia, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio... 

Muzika: Leo Delibes; choreografija: Sergejus Vicharevas. Tiesioginė transliacija iš Maskvos Didžiojo teatro.

HD rezoliucijos vaizdo ir garso transliacija vyksta palydoviniu bei internetiniu ryšiu, todėl yra pakankamai sudėtingas procesas. Nepriklausomai nuo turimos modernios „Forum Cinemas“ technikos, galimi vaizdo ir garso trukdžiai. Transliuotojų vardu iš anksto atsiprašome už nepatogumus.