ANDREJUS GAVRILOVAS

Andrejus Gavrilovas gimė 1955 m. menininkų šeimoje, Maskvoje. Jo tėvas Vladimiras Gavrilovas garsėjo kaip puikus dailininkas, o mama, Heinricho Neuhauso dukra, buvo pirmoji jo mokytoja. 1973 m A. Gavrilovas baigė Maskvos konservatorijos Centrinę muzikos mokyklą (Tatianos Kestner klasė). Tais pačiais metais įstojo į Maskvos konservatoriją, kurioje jam dėstė Levas Naumovas.

1974 m., sulaukęs aštuoniolikos, A. Gavrilovas laimėjo pirmąją vietą tarptautiniame P. Čaikovskio konkurse, o tais pačiais metais įvyko jo pergalingas tarptautinis debiutas Zalcburgo festivalyje, pakeičiant Sviatoslavą Richterį. Vėliau jo išskirtinę tarptautinę karjerą lydėjo daugelis pasirodymų su žymiausiais pasaulio orkestrais.
                                                                                                  

1976 m. įvyko pianisto debiutas Londone, „Royal Festival Hall“ salėje, kartu su Paavo Berglund ir Bornmuto simfoniniu orkestru. 1978 m. kartu su Berlyno filharmonijos orkestru jis surengė didįjį koncertinį turą Europoje, kurį sudarė net 30 pasirodymų. 1980 m. A. Gavrilovas jau buvo koncertavęs visuose pagrindiniuose pasaulio kultūros centruose.

Po politinėmis priemonėmis primestos pertraukos A. Gavrilovas 1984 m triumfuodamas grįžo į britų koncertinę platformą ir atliko rečitalius „Barbican“ ir „Royal Festival Hall“ salėse. Sėkmingai pateikęs peticiją Michailui Gorbačiovui dėl savo laisvės, pianistas tapo pirmuoju SSRS menininku, kuriam buvo leista likti Vakaruose, neieškant politinio prieglobsčio.
                                                                                             
1985 m., įvykus pianisto debiutui  „Carnegie Hall“ salėje, „New York Times“ muzikos kritikas Donalas Henahanas apie A. Gavrilovą atsiliepė kaip apie didį  menininką. Nuo tada jis grojo su Niujorko, Los Andželo, Detroito, Klivlendo, Čikagos, Filadelfijos, Monrealio, Toronto, Londono, Vienos, Paryžiaus, Berlyno, Miuncheno, Amsterdamo, Tokijo, Maskvos, Sankt Peterburgo ir daugeliu kitų žymių orkestrų, kuriems dirigavo C. Abbado, B. Haitink, R. Muti, S. Ozawa, Y. Svetlanov, K. Tennstedt, S. Rattle, N. Mariner ir kiti garsūs dirigentai.
                                                                                                     

Nuo 1976  iki 1990 m. A. Gavrilovas buvo išskirtinis EMI menininkas, laimėjęs keletą tarptautinių apdovanojimų, įskaitant „Gramophone“ (1979 m.), „Deutscher Schallplattenpreis“ (1981 m.), „Grand Prix International du Disque de L'Academie Charles Cros“ (1985 ir 1986 m.) ir „International Record Critics Award“ (1985 m.). Tarp jo apdovanojimų patenka ir „Premio Internazionale Accademia Musicale Chigiana“ (1989 m.) –  čia muzikos kritikų komisija paskelbė jį vienu geriausių pianistų pasaulyje. 1998 m. A. Gavrilovas pateko į „Philips Music Group“ įrašų kolekcijos žymiausių XX a. pianistų sąrašą.
                                                                                                         

1990 m. spalio mėn. A. Gavrilovas pasirašė išskirtinę sutartį su „Deutsche Grammophon“, pagal kurią įrašė F. Šopeno, S. Prokofjevo, F. Šuberto, J. S. Bacho ir E. Grygo kūrinius, taip sulaukdamas plataus pripažinimo.
Nuo 1994 iki 2001 m. atlikėjas beveik visiškai nerengė viešų koncertų. Šios septynerius metus trukusios pertraukos metu A. Gavrilovas studijavo filosofiją ir religiją, kad pasisemtų naujų idėjų ir atrastų kitokį požiūrį į muziką.

2001 m. pianistas po 16 metų pergalingai grįžo į Rusiją ir Maskvos konservatorijoje per vieną vakarą atliko net keturis koncertus fortepijonui. Nuo tada jis ėmė vis dažniau reguliariai koncertuoti visame pasaulyje, sulaukdamas dar didesnės sėkmės nei bet kada anksčiau. 2008 m. A. Gavrilovas vėl koncertavo Jungtinėse Amerikos Valstijose. 2009 m. buvo surengtas pianisto turas po pasaulį, kurio metu lydimas didžiulės sėkmės jis keturis mėnesius praleido įvairiose Rusijos srityse. 2010 m. vasario mėn. A. Gavrilovas buvo pakviestas į Vienos filharmonijos „Golden Hall“ salę, kurioje po 14 metų pertraukos surengė keturis koncertus iš eilės. Koncertai sulaukė reikšmingo kritikų pripažinimo. A. Gavrilovas yra numatęs išleisti daugelį kompaktinių plokštelių ir DVD įrašų, į kuriuos pateks J. S. Bacho, F. Šopeno, F. Listo, R. Šumano ir kitų kompozitorių kūriniai (pastarieji tokie įrašai buvo padaryti 1993 m.).

Pirkti bilietą