Solidarumas pagal moteris

dokumentika, Lenkija, 2014, lenkų k., liet. subt., 1.53

Filmas pasakoja apie keliolikos drąsių lenkių, kurių išmintis, ryžtas ir atsidavimas 9 dešimtmečio opozicijos judėjimui prisidėjo prie Lenkijos politinio režimo permainų. 1981 m. (kartu su „Solidarumu“) gimusi režisierė bando grąžinti deramą vietą istorijoje moterims, vietoje ramybės pasirinkusioms maištą. Buvo bandoma sugriauti jų santuokas, gąsdinta, esą nesutikus bendradarbiauti su saugumu jų vaikai paklius į vaikų namus arba pražus per nelaimingą atsitikimą. Siūlyta išvykti iš šalies mainais už veiklos, trukdančios sistemai, sustabdymą. Jos nesustojo. Moterys leido nepriklausomą spaudą, įkūrė radijo stotį. Joms nerūpėjo būti „Solidarumo“ vadovybėje, jos nesiekė užimti aukštų pareigų. Jėgų joms teikė pokyčių viltis ir bendrumo jausmas. (N-7)

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Dokumentinis
7 lapkričio, 17:30
Drama
20 spalio, 18:15
Andrejaus Tarkovskio filmas
21 spalio, 18:40
Dokumentika. Lietuva 2018 m
21 spalio, 15:30
Mistinis, trileris. Lietuva 2018 m.
21 spalio, 20:00

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti