2007 m. buvo pradėtas projektas „Jūros namai“, kurio tikslas buvo pastatyti 22 daugiabučių kompleksą. Namai buvo statomi tarp Baltijos jūros ir Šventosios upės krantų, šalimais planuota įrengti ir jachtų uostelį. Projektą tikėtasi užbaigti 2009 metų pabaigoje (jachtų uostelį – 2013 m.), tačiau prasidėjus pasaulinei finansinei krizei, projektas buvo sustabdytas. Pastatyti, bet neįrengti namai beveik dešimtmetį stovėjo neliečiami gamtos prieglobstyje. 2016 metų pabaigoje pastatų kompleksas buvo perpirktas kitos NT bendrovės. Naujas vardas ir nauji siekiai žadėjo, jog iki 2018 kovo bus įrengti 8 daugiabučiai. Deja, šiuo metu informacija apie projekto „Jūros Panorama“ eigą nėra atnaujinama, o pastaraisiais mėnesiais projekto svetainė apskritai nustojo veikti. Kaip atskleidžia foto dokumentacija, progreso nematyti ir vizualiai. Prie pastatų komplekso balandžio mėnesį nedirbo nei įranga, nei žmonės. Daugiabučiai stovėjo užkonservuoti, prižiūrimi tik poros saugos darbuotojų.

Šalia pastatų komplekso jau virš dešimtmečio planuojama įrengti laivybos uostą. Tai dar ilgiau užsitęsęs ir dar daugiau klausimų sukėlęs projektas, už kurį atsakinga ne įmonė, o valstybė. Dar 1989 m. pasirodė pirmieji uosto projektai, tačiau dėl nesutarimų tarp Palangos miesto savivaldybės ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, jokie planai nebuvo įgyvendinti. Lietuvai 2004 m. įstojus į Europos Sąjungą, buvo imtasi prašymų statybos lėšoms gauti. 2011 metais dalinai atidarytas uostas dėl netinkamo projekto per keletą dienų buvo užneštas smėliu ir vėl uždarytas. Dabar Europos Sąjunga atsisako finansuoti kelintą kartą atnaujinamą projektą. Uosto statuso keitimas iš valstybinio į municipalinį šiuo metu nagrinėjamas Seime.

Tyrimas siekia atkreipti dėmesį į pasaulinės finansų krizės metu prasidėjusį neatsakingų statybų bumą ir urbanizacijos (natūralios aplinkos sąskaitą) klausimą. Nepaisant patrauklių dokumentuoto komplekso vizijų, projektas įstrigęs laike jau daugiau kaip dešimtmetį. Paradoksalu, tačiau vos per šimtą metrų nuo „Jūros Panoramos“ jau kyla naujas, šiek tiek mažesnis kompleksas. Net išlaikant optimizmą ir tikintis, jog šviesiai ateičiai „užkonservuotą“ projektą pavyks prikelti kelintam gyvenimui, iškyla klausimas – kas čia apsistos? Ar sovietiniais, „Nakvynė 5 eurai“ reliktais padabintai Šventajai ir toliau kursime utopinę ateitį su baseinais ant stogo, stikliniais 9-aukščiais ir 29 metus rengiamais kruiziniais terminalais? 

Skrydžiai į kosmosą iš „Naujųjų Vasiukų“ – jau 2040 metais!