Atlikėjai
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Solistas GUO GAN (erhu, Kinija)
Programa

YE XIAOGANGO, GUO GANO kūriniai
RAMŪNAS MOTIEKAITIS – „Cinema“ erhu ir kameriniam orkestrui (2019, premjera, Vilniaus festivalio užsakymas)

Vis labiau plečiasi, tvirtėja Lietuvos ir Kinijos kultūriniai mainai. Lietuvos kamerinis orkestras jau ne kartą pasirodė Kinijos publikai ir kiekvieną sykį sulaukdavo didelio publikos ir spaudos dėmesio. Šiame Vilniaus festivalyje LKO svečias – erhu virtuozas Guo Ganas, kilęs iš Šenjango (Šiaurės rytų Kinija), šiuo metu gyvenantis Paryžiuje. G. Ganas yra koncertavęs Niujorko „Carnegie Hall“, pasirodęs su vienu žymiausiu kinų pianistu Lang Langu, džiazo smuikininku Didier Lockwoodu, kompozitoriumi ir pianistu Yvanu Cassaru, pianistu, improvizatoriumi Jeanu-François Zygeliu, džiazo pianiste Helen Sung, džiazo muzikantu Nguyên Lê.2016 m. G. Ganas buvo apdovanotas Prancūzijos meno ir literatūros riterio ordinu.

Erhu – tai dviejų stygų strykinis muzikos instrumentas, kartais pavadinamas smaigaliniu, arba pietietišku, smuiku, dar kinų smuiku. Tai paslankus, tylus, subtilus instrumentas, juo griežiama solo, ansambliuose ir orkestruose, naudojamas įvairių Kinijos etninių grupių muzikoje, netgi kinų popmuzikos, roko arba džiazo ansambliuose. O šį vakarą juo bus atliktas lietuvių kompozitoriaus kūrinys!

Šių metų Vilniaus festivalio premjera – tai kompozitoriui Ramūnui Motiekaičiui užsakytas opusas būtent šiam instrumentui ir kameriniam orkestrui. R. Motiekaitis naująjį kūrinį pavadino „Cinema“ („Kinas“) ir sako taip: „Per daug gražu, kad būtų tikra. Taigi, kinas. Ar gali būti kas nors tikresnio negu kinas?“

Šį vakarą skambės ir vieno žymiausių Kinijos kompozitorių, Kinijos kompozitorių sąjungos pirmininko Ye Xiaogang opusas „Silence of Mt. Minshan“ („Minšan kalno tyla“) bei koncerto solisto Guo Gano kūriniai.

 
Bilietų kainos
15, 20, 30, 40 Eur