Apie žmogų, nužudžiusį gulbę

Tai pasakojimas apie žmogų, praradusį save, idant pritaptų prie sistemos ir kolektyvinės visuomenės normų, tai savotiškas kreipimasis į savo bei kito protą, patirtį ir sąžinę, apmąstant žmogaus gimimo, būties ir mirties sąvokas. Kiekvienam mūsų reikia susitikimo su kitu, kad susitiktume save. Antraip esame pasmerkiami vienatvei ir savęs susinaikinimui, susvetimėdami ir aplinkai, ir pačiam sau, prarasdami save.
Režisieriaus Aido Giniočio suburta kūrėjų komanda kelia dviprasmiškus moralinius klausimus, tačiau net neketina pateikti atsakymų. Tai paliekama XXI a. žiūrovams/stebėtojams, pripratusiems vartoti viską, teatrą – taip pat.
Vaizduotė ir patirtis kuria svajones, o svajonės – ateitį. Mes esame tai, ką svajojame. Nužudę svajonę, mes naikiname save. O naikindami save, sunaikiname kitus.
 
„Sodas rudenį – tai tylūs žvėrys, linguojantys ir linguojantys narvuose, tai niekada neskraidę, tarsi negyvas grifas, nagais tiesiog priaugęs prie laktos. Sodas – tai niekada neįvykstantys skrydžiai ir šuoliai. Gal būtent čia, kur už grotų merdi nepanaudotos galimybės, vienišiui, nesugebančiam kovoti, yra bent morališkai lengviau?“ („Apie žmogų, nužudžiusį gulbę“, dienraštis „Respublika“, spalio 13 d., ketvirtadienis,1994 m.)

Režisierius ir idėjos autorius: Aidas Giniotis
Aktoriai-kūrėjai: Giedrius Kiela, Danas Kamarauskas, Judita Urnikytė, Justas Tertelis, Tomas Žaibus, Gelminė Glemžaitė/Benita Vasauskaitė ir Jelena Orlova
Muzika: Piotras Čaikovskis „Gulbių ežeras“
Dailininkė: Ramunė Skrebūnaitė
Režisieriaus asistentas: Gabrielius Zapalskis
Šviesų dailininkas: Donatas Pranckėnas
Video ir garso operatorius: Eimantas Bareikis
Premjera 2014m. spalio 22d.

Spektaklio rėmėja Lietuvos kultūros taryba
„Tik pamanyk – gulbė! – nuoširdžiai nustebo R.K. kaimynas. – Juk ne žmogų nudaigojo. O ji labai brangi? Gal skani? Gal valgėte? Sodo administracijai vertėjo paskelbti gulbienos aukcioną, būtų išpardavę mėsą po kilogramą ir surinkę pinigų. Manote, nepirktų? O – jė! Dar ir kaip! O apie „Gulbių ežerą“ man nepasakokite. Apie simboliu – taip pat. O už R. pinigų aš, aišku, nemokėsiu. Jei kvailas, tegul kenčia.“ („Apie žmogų, nužudžiusį gulbę“, dienraštis „Respublika“, spalio 13 d., ketvirtadienis,1994 m.)

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

2 d. opera prancūzų kalba
3 v. operetė lietuvių kalba
Domino teatro komedija
17 gruodžio, 19:00
Spektaklis
20 lapkričio, 19:00
Oskaro Koršunovo spektaklis
21 - 22 lapkričio, 19:00

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti
Skelbimai
2018-10-17
2018-10-24