FIGARO VEDYBOS

4 veiksmų opera italų kalba

 

Muzikos vadovas ir dirigentas Martynas Staškus
Dirigentas Alvydas Šulčys
Režisierius Emilio Sagi  (Ispanija)
Scenografijos dailininkas Daniel Bianco (Ispanija)
Kostiumų dailininkė Renata Schussheim (Argentina)
Šviesų dailininkas Eduardo Bravo (Ispanija, AAI)
Choreografė Nuria Castejón (Ispanija)
Choro meno vadovas Česlovas Radžiūnas

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro pastatymas bendradarbiaujant su Teatro Real de Madrid, Teatro Pérez Galdós de Las Palmas de Gran Canaria ir Asociación Bilbaína de Amigos de la Opera (A.B.A.O.)

Premjera: 2010 m. vasario 5 d.

Spektaklio trukmė 3.30 val.

Figaro vedybos buvo operos žanro revoliucija, ir ne vien dėl siužeto vingių. Pirmą kartą istorijoje muzika kalbėjo tikrų gyvenimiškų pesonažų lūpomis, atskleidė jų dvasines būsenas, jų psichologiją. Pasak Wagnerio, Figaro vedybos –  išlaisvinta opera buffa, pavirtusi muzikine komedija. Commedia per musica, beje, taip ir pavadintas da Pontės libretas. Nė viena opera, sukurta iki Figaro vedybų, neprilygsta pastarajai savo muzikine kalba - čia regime ištobulintus ansamblius, naujoviškas, žavingas melodijas, naujomis spalvomis pražydusį turtingą orkestrą. opera nuginkluoja savo tobula vienove tarp teksto ir muzikos, o gracingumas ir išdidumas yra apgaubti kone nežemiškos auros.O juk šį savo kūrinį Mocartas parašė vos per mėnesį, II veiksmo finalas pareikalavo vos dviejų dienų!

Vienuolika operos veikėjų sudaro unikalią charakterių galeriją; išlaikydami skirtingas socialines pozicijas, jie yra ir labai skirtingi žmonės. Anot N. Hytnerio: „Grafo Almavivos dvaras operoje yra tarsi mikrokosmosas, tikslus visos to meto visuomenės pjūvis.“ Esminė operos Figaro vedybos ašis yra visagalė meilė, besiskleidžianti pačiais įvairiausiais atspalviais: tai Grafo geismas ir seksualinių nuotykių troškimas, Kerubino įsimylėjimas į pačia Meilę, nostalgiškos Grafienės pastangos susigrąžinti išblėsusius jausmus, Figarą apsėdęs aštrus pavydas, nekantrus Siuzanos laukimas... Meilė apima visus siužeto posūkius, visus tamsiausius Grafo Almavivos dvaro kampelius.

Rašydamas šią operą Mozartas galėjo gilintis į savo realistinę, tačiau atlaidžią filosofiją apie vyrų ir moterų santykius, jų meilę, pavydą, ambicijas, įsiūčius, troškimus, silpnybes. Tai maištinga komedija apie socialinę ir seksualinę įtampą, kuri džiaugsmingai dingsta finale. Taip, šis kūrinys - apie gyvenimo džiaugsmus 18 a. Europoje.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

2 d. opera prancūzų kalba
3 v. operetė lietuvių kalba
Domino teatro komedija
17 gruodžio, 19:00
Spektaklis
20 lapkričio, 19:00
Oskaro Koršunovo spektaklis
21 - 22 lapkričio, 19:00

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti