Kapulečiai ir Montekiai

A. Vienuolio, 1
17 lapkričio
21 kovo 2019
23 kovo 2019

2 veiksmų opera italų kalba

Muzikos vadovas ir dirigentas Sesto Quatrini (Italija)

Dirigentas Robertas Šervenikas

Režisierius Vincent Boussard (Prancūzija)

Scenografas Vincent Lemaire (Belgija)

Kostiumų dailininkai Vincent Boussard (Prancūzija), Christian Lacroix (Prancūzija)

Šviesų ir vaizdo projekcijų dailininkas Guido Levi (Ispanija)

Choro meno vadovas Česlovas Radžiūnas

Romeo ir Džujetos istorija įkvėpė šimtus kūrinių, tarp jų – ir operų, dažniausiai literatūros šaltiniu tapdavo W. Shakespeare‘o tragedija. Tačiau, ateidami į šią operą, – pamirškite Shakespeare‘ą. V. Bellini opera „Kapulečiai ir Montekiai“, kuriai libretą parašė Felice Romani, paremta ne Shakespeare‘u, o renesanso legenda, kuria savo pjesėje rėmėsi ir pats Shakespeare. Jo kūrinį ši opera primena tik pagrindinių veikėjų vardais, jų meilės istorija, bei „netikros mirties“ situacija. Opera „Kapulečiai ir Montekiai“, kurios premjera įvyko 1830 m. kovo 11 d. Venecijoje, La Fenice operos teatre, buvo pirmoji V. Bellini opera šiam teatrui, ir sulaukė milžiniškos sėkmės. Ji tapo žymiausia bel canto epochos opera apie Romeo ir Džuljetą, lyriškai pasakoja meilės istoriją, išaugindama ją iki katastrofiškos pabaigos.

„Kapulečių ir Montekių“ kūrybinė komanda prieš keletą metų šią operą jau yra pastačiusi Barselonos Gran Teatre del Liceu, Miuncheno Bayerische Staatsoper ir San Francisko operos teatruose. Režisierius Vincent Boussard (Prancūzija) ir scenografas Vincent Lemaire (Belgija) mūsų publikai žinomi iš elegantiškojo įspūdingo J. Massenet „Manon“ pastatymo, šį kartą spektaklį kuria su jaunu, kūrybingu italų dirigentu, dirigavusiu mūsų teatre Kristine Opolais koncertą, Sesto Quatrini, puikiu itališkojo bel canto žinovu, taip pat ir LNOBT muzikos vadovu, dirigentu Robertu Šerveniku. Kostiumus operai sukūrė garsus prancūzų dizaineris, neretai tituluojamas mados pasaulio menininku, Christian Lacroix. Pagrindinius vaidmenis ruošia Auksinių scenos kryžių laureatės Eglė Šidlauskaitė (šioje operoje Romeo vaidmuo sukurtas mecosopranui) ir Viktorija Miškūnaitė (Džuljeta), taip pat jauna solistė Aistė Pilibavičiūtė.

Premjera 2017 m. 

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

2 d. opera prancūzų kalba
3 v. operetė lietuvių kalba
Domino teatro komedija
17 gruodžio, 19:00
Spektaklis
20 lapkričio, 19:00
Oskaro Koršunovo spektaklis
21 - 22 lapkričio, 19:00

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti