Susitikimas su poete Lidija Šimkute-Pociene

Kviečiame į susitikimą su poete Lidija Šimkute-Pociene.

„Lidija Šimkutė – ypatingas atvejis mūsų literatūroje. <...> ji gyvuoja ne tik erdvėje tarp žemynų, bet ir erdvėje tarp kalbų: jos teksto pilnatvė atsiskleidžia tik abiejų variantų sankirtoje <...> Šimkutei artima orientalinė tradicija, kada žodis beveik „nuplaunamas“, susilieja su gestu, šokio judesiu, ritualo akimirka. Eilės turi pavirsti nelyginant Kyoto sodu, kuriame tėra akmenys ir smėlio ratilai aplink juos, užuominomis ir nutylėjimais kalbantys apie kažką esmingiausio, ligi galo nesuvokiamo ir neišsakomo.“ (Tomas Venclova)

Susitikime dalyvausianti literatūrologė, Vytauto Didžiojo universiteto Lituanistikos katedros profesorė, Lietuvių išeivijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja Dalia Kuizinienė kalbės apie L. Šimkutės-Pocienės poeziją, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslo darbuotoja dr. Imelda Vedrickaitė pristatys poetės pieštų mandalų rinkinį. Žodį tars ir Maironio literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė bei kiti garbūs svečiai, muzikuos Raminta Naujanytė-Bjelle.

Laukiame jūsų Muzikavimo erdvėje, V a.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Review

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti