Drama nėra tik žanras ar kalbėjimo būdas, tai ne tik vaidyba ar menas. Pirmiausia tai gyvenimo, o ne scenos įvykis.

Terapija nėra tik gydymo technika, tik gydytojų ar gydomųjų rutina. Tai jokių disciplinų neribojama praktika, įgalinanti atskleisti giliausius savo mentalinio gyvenimo klodus.

Tačiau kas viena sieja su kitu? Kaip konkrečių problemų sprendime gali būti pasitelkti teatras, vaidyba, istorija ir psichologija? Kas yra dramos terapija?

Vilniaus žydų viešoji biblioteka maloniai kviečia į unikalų edukacinį renginį, kuriame atsakymus į šiuos ir kitus klausimus pateiks kviestinis svečias iš Jungtinių Amerikos Valstijų – profesionalus psichoterapeutas, registruotas dramos terapeutas doc. Armandas Volkas.

Paskaitos metu lektorius papasakos apie Lietuvoje nedaug žinomą istorinėms traumoms (tokioms kaip Holokaustas) gydyti skirtą tarpdsicplininę psichoterapijos rūšį, kurioje teatro medija jungiama su psichologijos teorija bei praktika. Užsiėmimo metu kalbėsimes apie esamas šios terapijos taikymo praktikas, potencialią naudą ir ateities perspektyvas.

Psichoterapeuto tėvas Bernardas Volkas gimė ir užaugo Jonavoje, mama – Celine Perla, iš Lenkijos. Abu tėvai kovojo pasipriešinimo judėjimuose, išgyveno Holokaustą, susipažino Aušvice. Tėvų patirtis, šeimos palikimas, aistra teatrui ir humanizmas formavo A. Volkas metodą, kurį jis šiandien taiko dirbdamas su žmonėmis įvairiose pasaulio šalyse, paliestose karų, istorinių konfliktų ir traumų.

Tai pirmas A. Volkas apsilankymas Lietuvoje. Į Vilnių jis atvyksta tiesiai iš intensyvaus seminaro Aušvice.

Paskaita bibliotekoje bus skaitoma prieš seminarą Vilniuje, apie kurį daugiau informacijos rasite čia: https://www.facebook.com/events/1513644532013694/

Renginys vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Norinčius dalyvauti prašome registruotis el. paštu: [email protected] arba telefonu: (8-5) 219 7748 nuo 11 iki 18 val.