Įpusėjus vasarai, ne visi ganomės laukuose ar pajūryje. Kai kurie liekame ištikimi miesto gatvėms ir įvairiai protui bei rankoms neleidžiančiai apsnūsti veiklai – juk įtemptu darbymečiu tam nuolat trūksta laiko. Aktyviems Nacionalinės bibliotekos bičiuliams siūlome registruotis į liepos mėnesį organizuojamas veiklas.

Išmok groti gitara

Šiandien gitara – vienas populiariausių instrumentų pasaulyje. Ar žinojote, kad ja groti gali kiekvienas? Pakaks išmokti vos kelis akordus ir galėsite muzikuoti sau ar savo draugams, artimiesiems, prie laužo ar vakarėlyje. Gitarą galima išgirsti pačių įvairiausių stilių muzikoje – šis instrumentas skamba ir gatvėse, ir koncertų salėse.

Įdomu, kad tai – ne tik vienas populiariausių, bet ir vienas seniausių styginių instrumentų, gyvuojantis jau daugiau nei 700 metų. Gitaros muzika suklestėjo XIV a. Ispanijoje: to meto kilmingo ispano tiesiog neįmanoma įsivaizduoti be gitaros ir špagos. Kodėl? Ogi serenadą po mylimosios langais užtraukusiam gerbėjui neretai tekdavo iš karto susikauti su varžovu ar įniršusiu gražuolės sutuoktiniu. Vėliau iš Ispanijos gitara paplito po visą Europą. Garsusis Niccolò Paganini, puikus gitaros virtuozas, parašęs šiam instrumentui nemaža kūrinių, sakė: „Aš esu smuiko karalius, bet mano karalienė – gitara.“

N. Paganini ar ilgametės svajonės, o gal akimirkos įkvėpimo pagauti, išmokite groti gitara ir jūs. Rezervuokitės repeticijoms pritaikytą Muzikavimo erdvę, kurioje liepos mėnesį jūsų lauks gitaros pradžiamoksliai. Nedrąsu vienam? Atsiveskite draugų ir muzikuokite kartu. Kūrybinės dirbtuvės „Vasaros vainikas“

 

Data: iki liepos 31 d.

Laikas: sutartinis

Vieta: gitaros pradžiamokslis – Muzikavimo erdvėje; 

Įėjimas: kviečiame registruotis el. paštu [email protected] arba tel. ar tel.: 8 5 239 8677 (gitara) ir 8 5 239 8695 („Vasaros vainikas“)