Projekte „Vilniaus kontekstai“ įvarias miesto vietas „kalbina“ 17 autorių. Pačių pasirinktoms lokacijoms jie sukūrė kitur nepublikuotų esė, linkėjimų, eilėraščių, haiku ar sentencijų ir užrašė juos ant reklaminių stendų. Taip ryškiaspalviai reklaminiai plotai Vilniuje kelioms savaitėms nurimo ir tapo nereklaminių tekstų erdvėmis. Erdvėmis, kurios kelias savaites veda dialogą su miestu, miesto gyventojais ir svečiais.

„Vilniaus kontekstų“ nekomercinio projekto tikslas – kiek įmanoma labiau nutolti nuo reklaminės stendo paskirties, pasitelkti jį kaip žinutės – ne komercinės, o poetinės, romantinės, estetinės, nostalginės nešėją.

Visi projekto dalyviai yra vienaip ar kitaip susiję su rašymu. Tekstų autoriai: Rolandas Rastauskas (RoRa), Mindaugas Nastaravičius, Valentinas Klimašauskas, Gabija Grušaitė, Aušra Kaziliūnaitė, Gabrielė Labanauskaitė–Diena, Dangiras Bugas, Lukas Šidlauskas, Žygimantas Kudirka, Stefanija Jokštytė, Tautė Bernotaitė, Remigijus Praspaliauskas, 209, Viktorija Ivanova, Dovilė Bagdonaitė, Viktorija Mačkinytė, Direktorius.

Projekto kuratorės – Aušra Trakšelytė, Stefanija Jokštytė.