Kalėdinė Ž. Jasutytės tapybos darbų paroda

Dailininkė Živilė Jasutytė ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į kalėdiniam Vilniui skirtą tapybos darbų ekspoziciją „À Vilnius“. Menininkė ištisus metus tapė savąsias Vilniaus istorijas ant kažkur aptiktų kabelių ričių – apskritų medinių skydų, kurie, pasak autorės, „stebėtinai panašūs į koncentruotų tolimųjų vaizdų plotus, kuriuose tetrūko fokusuoto vaizdo ir suteiktos galimybės tarsi teleskopu įžvelgti tai, ką slepia daug kartų matytos miesto panoramos“. Ir tada netikėtai aplink Šv. Onos bažnyčią nučiuožia čiuožėjas, jaukiai nutupia pulkas spalvingų papūgėlių, įsitaisęs ant kilimo praskrenda pasakų personažas, pasirodo kažkur matytos klasikinės tapybos figūrėlės...

„Mano kasdienis maršrutas jau daugelį metų driekiasi nuo Žvėryno per Gedimino prospektą iki Onos bažnyčios. Kartais pamatau daugiau, kartais visai nieko, ką vertėtų prisiminti, bet neapleidžia nuojauta, kad esu pamiršusi daug svarbių kasdienybės vaizdų. Tuo nesistebiu, nes šalia nuolat garsiai kaukši ir mus blaško visų mūsų draugė ponia Rutina. Prieš kelerius metus nusprendžiau nutapyti „savąjį“ Vilnių. Žinomus buvusio ir esamo Vilniaus vaizdus, visiškai nesistengdama suteikti jiems kokios nors didingos reikšmės ar prasmės. Norėjau priversti pačią rutiną prabilti savo slaptais tekstais. Tikiuosi, parodos žiūrovui pavyks juos išgirsti, nors akivaizdu, kad nė vienas požiūris niekada nesutaps su kitu“, – sako Ž. Jasutytė.

Vilnietė dailininkė Ž. Jasutytė baigė tapybą Lietuvos dailės institute, mokėsi Holbeko dailės mokykloje Danijoje, stažavosi Italijoje, nuo 1999 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Autorė dalyvavo daugiau kaip 40 parodų Lietuvoje ir užsienyje, surengė 17 personalinių parodų. Vilniaus dailės akademijos Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedroje dėsto tapybą bakalaurams ir vizualiąsias strategijas magistrantams, vadovauja studentų baigiamiesiems darbams.

Ateikite susipažinti su doc. Ž. Jasutytės Vilniaus istorijomis.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Piešinių paroda
2018 m. gegužės 15 d. - 2019 m. balandžio 26 d., 11:00
Grafikos paroda
2018 m. gegužės 15 d. - 2020 m. liepos 5 d., 11:00
Jaunosios kartos menininkės instaliacija
2018 m. liepos 24 d. - 2018 m. gruodžio 31 d., 09:00
Tapybos darbų paroda
4 - 21 spalio, 12:00
Galerija Subačiaus g. 6

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti