Paroda „Iš Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių kolekcijos“

Ką gali papasakoti žemė, tapusi meno objektu? Už stiklo švelniai spindi istorijos, išryškintos miklių keramiko rankų, nugludintos jo reiklių akių. Ką kalba žemė, tiek sava, tiek svečia, įgijusi visą spalvų ir formų paletę, galėsite išgirsti jau netrukus. Kviečiame į keramikos kūrinių parodos atidarymą Nacionalinėje bibliotekoje – čia eksponuojami darbai yra tik nedidelė dalis to, ką Panevėžyje per tarptautinius keramikos simpoziumus sukūrė 163 menininkai iš 35 pasaulio šalių.

Šie simpoziumai – tai išskirtinė keramikos „laboratorija“, rengiama nuo 1989 metų. Jos kolekcijoje – jau 631 šamotinės keramikos kūrinys. Tokio pobūdžio šiuolaikinės keramikos kolekcija yra vienintelė Baltijos šalyse ir atspindi ne tik vietos, bet ir tarptautines šios meno šakos tendencijas. Įspūdinga techninė bazė ir tvirtas šamotas leidžia simpoziumo dalyviams sukurti ne tik įprastus keramikai kamerinius, bet ir didelius, atviroms lauko erdvėms pritaikytus kūrinius.

Kolekcijoje galima išvysti garsių Australijos, Austrijos, Airijos, Baltarusijos, Danijos, Čekijos, Estijos, Graikijos, Ispanijos, Italijos, Irano, Izraelio, Japonijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Pietų Korėjos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Meksikos, Naujosios Zelandijos, Norvegijos, Olandijos, Prancūzijos, Rumunijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos, Taivano, Turkijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos keramikų darbus. Nacionalinėje bibliotekoje bus eksponuojami kamerinio dydžio keramikos rinkinio kūriniai.

Panevėžio miesto dailės galerija, įkurta 1990 m., yra didžiausias vizualiojo meno centras Aukštaitijos regione. Pagrindinės jos veiklos kryptys – parodų organizavimas, edukacija, meno kūrinių rinkinių kaupimas, leidyba. 2016 m. pasaulinis tinklalapis „Culture Trip“ galeriją pripažino viena iš dešimties svarbiausių Baltijos šalių galerijų.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Piešinių paroda
2018 m. gegužės 15 d. - 2019 m. balandžio 26 d., 11:00
Grafikos paroda
2018 m. gegužės 15 d. - 2020 m. liepos 5 d., 11:00
Jaunosios kartos menininkės instaliacija
2018 m. liepos 24 d. - 2018 m. gruodžio 31 d., 09:00
Tapybos darbų paroda
4 - 21 spalio, 12:00
Galerija Subačiaus g. 6

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti