Paroda „Peradresuota“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Lietuvos išeivijos dailės fondu ir „Lewben Art Foundation“ kviečia susipažinti su Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijos dalimi.

Parengta ekspozicija – tai „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondo išleistos naujos knygos „Peradresuota 2. Lietuvių ir litvakų grafika, skulptūra, fotografija, šiuolaikinis menas Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijoje“ pristatymo dalis. 2016 m. pabaigoje buvo išleistas pirmasis tomas „Peradresuota 1. Lietuvių ir litvakų tapyba Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijoje“. Ekspozicijoje bus galima pamatyti tiek pirmajame, tiek antrajame tome publikuotų autorių kūrinių.

Bibliotekos Parodų erdvėje bus pristatyta vieno žymiausio lietuvių menininko – Niujorke gyvenančio ir kuriančio Žilvino Kempino instaliacija „Fontanas“. Penktame aukšte eksponuojami XX–XXI a. išeivijoje kūrusių ir tebekuriančių menininkų tapybos darbai. Jie buvo publikuoti 2016 m. išleistame pirmajame albumo „Peradresuota“ tome. Tarp pristatomų tapytojų – Kęstutis Zapkus, Vladislovas Žilius, Kazimieras Žoromskis, Elena Urbaitytė-Urbaitis, Pranas Lapė, Pranas Gailius ir kiti. Lietuvos išeivijos dailės fondas administruoja meno kolekciją, kurią sudaro Lietuvos išeivių darbai nuo XX a. pradžios iki šių dienų. Pagrindiniai fondo tikslai yra sistemingai tyrinėti išeivijos dailę, grąžinti kūrinius į tėvynę ir galiausiai – rūpintis išeivijos dailės sklaida. Lietuvos išeivijos dailės fondą įsteigė „Lewben Art Foundation“. Šiam fondui priklauso Lietuvos ir užsienio menininkų kūriniai nuo XVIII a. pabaigos iki šių dienų.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Piešinių paroda
2018 m. gegužės 15 d. - 2019 m. balandžio 26 d., 11:00
Grafikos paroda
2018 m. gegužės 15 d. - 2020 m. liepos 5 d., 11:00
Jaunosios kartos menininkės instaliacija
2018 m. liepos 24 d. - 2018 m. gruodžio 31 d., 09:00
Tapybos darbų paroda
4 - 21 spalio, 12:00
Galerija Subačiaus g. 6

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti