M. Survilos filmo „Stebuklų laukas“ peržiūra ir susitikimas su autoriumi

Režisieriaus Mindaugo Survilos ketverius metus kurtas dokumentinis filmas „Stebuklų laukas“ pasakoja apie daugiau nei dvidešimt metų Budos miške netoli buvusio Kariotiškių sąvartyno gyvenančius žmones, jų kasdienybę ir pastangas išlikti. Kviečiame po šį lauką pasivaikščioti drauge.

Filmas iš sąvartyno gyventojo perspektyvos pasakoja apie nykstančią išskirtinę bendruomenę, jos dienos ritmą, pašalinių akiai nepažįstamą gyvenimo būdą, kasdienius džiaugsmus ir rūpesčius. Vaizduojant žmogaus veidą, besislepiantį už šiukšlių ar sąvartyno dvoko, siekiama atskleisti asmenybę.

„Kurdamas filmą Budos miške lankydavausi itin dažnai, pamažu šie žmonės priėmė mane į savo ratą: eidavau kartu į sąvartyną, kartu sutikau Kūčias ir Naujuosius metus. Pamačiau juos visai kitokius, nei rašo spauda ar rodo televizija, – jie ne tik kasdien sunkiai dirba, bet ir skaito knygas, klauso muzikos, juokauja, myli, dainuoja, verkia, žaidžia kortomis, kerpasi plaukus ir visada padeda vienas kitam“, – viename interviu pasakojo filmo režisierius.

„Stebuklų laukas“ – antrasis M. Survilos dokumentinis filmas. Dar kuriamas (2009 m.) filmas buvo apdovanotas „Golden Funnel“ apdovanojimu Rytų Europos forume Jihlavoje (Čekija) kaip geriausiai išvystytas projektas. 2012 m. jis pelnė „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą kaip metų geriausias ilgametražis dokumentinis kino filmas. Filmą pristatys ir mintimis apie gyvenimą užribyje dalysis pats jo kūrėjas.

„Stebuklų lauko“ kūrybinė komanda: M. Survila (režisierius ir operatorius), Danielius Kokanauskis (montažo režisierius), Saulius Urbanavičius (garso režisierius), Jurga Gluskinienė ir Giedrė Beinoriūtė (prodiuserės). Filmas sukurtas studijoje „Monoklis“.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Dokumentinis
7 lapkričio, 17:30
Drama
22 spalio, 18:00
Andrejaus Tarkovskio filmas
21 spalio, 18:40
Dokumentika. Lietuva 2018 m
21 spalio, 15:30
Mistinis, trileris. Lietuva 2018 m.
21 spalio, 20:00

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti