Pokalbiai apie muzikantą D. Bowie

Žiemos viduryje tikriausiai niekas kitas negali taip sušildyti sielos kaip gera muzika. Sausio mėnesį visų melomanų laukia nauji įdomūs susitikimai iš pokalbių ciklo „Roko muzikos istorija ir perspektyvos“. Jų autorius Nacionalinės bibliotekos Paslaugų departamento Muzikos ir vizualiųjų menų skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkas Vytautas Vilimas sausio mėnesiui parengė du intriguojančius pristatymus.

Roko istorija: prisimename Davidą Bowie

Šią dieną D. Bowie būtų sukakę 71-eri. Tad kviečiame kartu prisiminti vieną labiausiai kerinčių roko muzikos asmenybių, dainų autorių ir atlikėją, aktorių, dailininką – visapusišką kūrėją, dariusį įtaką daugybei menininkų visame pasaulyje, įkvėpusį bene visus, ieškančius ypatingesnės roko muzikos. Roko chamelionu vadinamas artistas galėjo lyg niekur nieko pradėti visai naują roko kryptį, taip pat lengvai ją palikti savieigai ir įsitraukti į ką nors kitą, kas jam tuomet atrodė svarbu. Tikėdamas savimi, nepaprastai išradingas, be kompromisų eksperimentuodamas, D. Bowie ištisus dešimtmečius lyg ir be jokių išskirtinių pastangų buvo labai populiarus.

Susitikime dalinsimės įspūdžiais ir vertinimais, žiūrėsime archyvinio vaizdo įrašo ištraukas iš D. Bowie 1978 metų koncerto Vokietijoje. Aptarsime muzikanto 1977–1979 metų periodą, kai grįžęs iš JAV, išleidęs kelias puikias soulo stiliumi pulsuojančias plokšteles, suvaidinęs pagrindinį vaidmenį filme „Žmogus, kuris nukrito į Žemę“, D. Bowie savo sugrįžimą į Europą įamžino muzikos albumuose, žinomuose kaip „Berlyno trilogija“. Tai bene kūrybingiausias ir novatoriškiausias atlikėjo laikotarpis, kuris, kaip byloja vėlyvieji įrašai ir vaizdo klipai, iki pat gyvenimo pabaigos ir pačiam D. Bowie liko ypač svarbus.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti