PREMJERA. „Autonomija“

Tarptautinį pripažinimą pelnęs šiuolaikinis vengrų teatro režsierius Árpádas Schillingas sugrįžta į lietuvių teatrą po įsimintino pastatymo „Didis blogis“ (LNDT, 2015). Schillingo naujojo spektaklio centre – autonomijos tema. Ar būdami laisvi esame autonomiški? Spektaklio centre – vienos šeimos pasakojimas, per kurį skleidžiasi visuomenės ir tautos istorija. Ji - tarsi nesibaigianti sovietizmo epocha žvelgia į kiekvieną iš mūsų ir primena apie laisvę pasirinkti bei ryžtą pasakyti „ne“. Spektaklis „Autonomija“ kuriamas pagal scenarijų, gimusį repeticijų metu bendradarbiaujant visiems spektaklio kūrėjams.

Valentinui politinio režimo pasikeitimas buvo sėkmingas įvykis, dėka savo talento ir lankstaus būdo jis praturtėjo: atsirado tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku. Deja, kelias į finansinę nepriklausomybę ir savarankišką gyvenimą trims jo sūnums yra nelengvas. Dvidešimtmetis Valentino anūkas Simas nori sukurti kino filmą apie visą šeimą. Netikėtai į šią, atrodytų, niekuo neišsiskiriančią šeimą pažiūrima visiškai kitaip: sudreba visa tai, ką Simas laikė tvirtais ir nepajudinamais dalykais, nes paaiškėja, kad šeimos praeityje ir ilgai puoselėtoje jos istorijoje esama paslapčių, apie kurias niekas nenori arba negali nei žinoti, nei kalbėti. Taip jaunuolis susiduria su senu kaip pasaulis klausimu: daugeliui mūsų didinga šeimos praeitis yra esminis pagrindas, ant kurio stovi visa mūsų esybė. Tad jei šį pagrindą pajudiname ar suardome, nejau tai reiškia, kad rizikuojame sukelti tiek išorinę, tiek ir vidinę griūtį? Ar gali būti taip, kad vienintelis gyventi galimas pasaulis yra pastatytas ant melo pagrindo?

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

2 d. opera prancūzų kalba
3 v. operetė lietuvių kalba
Domino teatro komedija
17 gruodžio, 19:00
Spektaklis
20 lapkričio, 19:00
Oskaro Koršunovo spektaklis
21 - 22 lapkričio, 19:00

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti