Marija Marcelionytė-Paliukė "Po kovo 8-osios"

Parodos koncepcija galėtų būti labai trumpa ir lakoniška: “Čia pavyzdys kaip žmonės priima nesėkmes (per anksti pražydusias tulpes).”

Autorė teigia:

Vasario 21 d. parodoje “Ne kovo 8-oji” pasakojau: Man visada atrodė, kad labai gerai atsimenu viską kas susiję su tulpių pražydinimu kovo 8-ajai mūsų daugiabučio namo svetainėje. Tai buvo mūsų šeimos žiemos prisidūrimas 1985-90 m. Tuo metu buvau 8-13. Nėra nei vienos to meto buitinės nuotraukos, negaliu įrodyti, bet esu tikra, kad tulpių auginimas tiesiogiai konstravo mano asmeninį buvimą pasaulyje.

Nuolat savęs klausiu kodėl man tokie svarbūs šie su tulpėmis susiję atsiminimai. Kodėl tai atsimenu? Juk nieko vaikiškai džiaugsmingo tame nebuvo. Tik labai konkretūs fiziniai darbai, kurie turėjo aiškius etapus, griežtus terminus ir tęsėsi ištisus metus.

Manau, kad esminis faktorius yra tai, kad kovo 8-oji yra prisimenama(minima) visuotinai kiekvienais metais. Mokslininkai, psichologai tyrinėjantys atmintį, šį “visuomenės leidimą atsiminti” įvardija kaip esminį elementą leidžiantį ilgam išsaugoti ir asmeninius atsiminimus. Dar vienas dalykas, kodėl atsimenu taip ryškiai, nes tai buvo svarbu tėčiui, vadinasi svarbu ir man. Per tulpių auginimo procesus mes buvome kartu, bendravome, išgyvenome emocijas, jis tokiu būdu mokė daugybės dalykų apie viską, ne tik apie tulpes. Tais įgūdžiais naudojuosi iki šiol ir perduodu savo vaikui.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti