Rojuje irgi sninga

Rež. Audrius Juzėnas

Vaid. Aretas Markevičius , Asta Baukutė , Rolandas Kazlas, Gražina Baikštytė , Gediminas Girdvainis

(muzikinė drama, Lietuva, 1994, liet. k., 1.21)

18 d. – 19 val. (Seanse dalyvaus režisierius.)

Talentingas bliuzo muzikantas įrašo plokštelę už skolintus pinigus. Negalėdamas grąžinti pinigų, saksofonistas slapstosi. Lombardo savininkas atima iš jo saksofoną. Muzikantas sutinka jauną moterį. Tačiau baimė ir prievarta žmones išskiria.

Tai vienas pirmųjų nepriklausomo kino filmų, kuriame gatvės muzikanto akimis parodomas vertybių virsmas, naivių iliuzijų susidūrimas su naujomis gimstančio kapitalizmo grimasomis. Tačiau džiazo muzika lieka – vienintele viltis ir galimybė nenužmogėti.

1993 m. gruodį, likus dviem savaitėms iki Kalėdų, į nešildomą Vilniaus plokštelių studiją

susirinko žymūs lietuviškojo džiazo kūrėjai ir atlikėjai: Vytas Labutis, Petras Vyšniauskas, Juozas Milašius, Olegas Molokojedovas, Dalius Naujokaitis, Leonidas Šinkarenko ir jaunas „gatvės“ muzikantas Aretas Markevičius, kuris filme sukūrė pagrindinį vaidmenį. Studijoje per dvi savaites įrašyta 17 originalių džiazo kompozicijų, skirtų filmo „Rojuje irgi sninga“ garso takeliui. Taip gimė pirmasis lietuviško filmo garso takelis.

Sukūrus „Rojuje irgi sninga“, paaiškėjo, kad Lietuvoje masiškai uždarinėjant kino teatrams, nėra kur jo parodyti. Tačiau tuo metu posovietinių valstybių kino menu susidomėjo Europos kino festivaliai. 1994 m. Mannheimo kino festivalyje filmas laimėjo Ekumeninės žiūri prizą. (N-13)

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Psichologinė drama, Švedija
25 lapkričio, 19:00
Drama
19 lapkričio, 20:15
Drama
17 lapkričio, 16:30
Biografinė muzikinė drama, Italija, Belgija, 2017m
18 lapkričio, 16:30
Drama. Bulgarija, Vokietija, Prancūzija 2018 m
18 lapkričio, 13:50
Drama. Italija, Šveicarija, Prancūzija, Vokietija 2018 m
18 lapkričio, 18:40

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti