Baletas'17: Kopelija

Komiškas dviejų veiksmų baletas „Kopelija“ (verčiant iš graikų kalbos – „mergina“) pagal Leo Delibes muziką pirmą kartą buvo pastatytas dar XIX amžiuje. Jo premjera įvyko 1870 m. gegužės 25 dieną Imperatoriškajame Operos teatre (tuometinis pagrindinis Paryžiaus baleto teatras). Pagrindinę Svanhildos partiją premjeroje šoko vos 16 metų amžiaus itin talentinga balerina Giuseppina Bozzacchi, vos po metų žuvusi per Prancūzijos-Prūsijos karo metu įvykusią Paryžiaus apsiaustį. Pasibaigus karui, „Kopelija“ išsikovojo populiarumą Prancūzijos sostinėje ir tapo dažniausiai statomu XIX a. pabaigos spektakliu Paryžiuje. 

XX-ajame amžiuje „Kopelijos“ choreografija ir vizualika nuolat keitėsi. Tačiau šios, kino teatruose transliuosimos Sergejaus Vicharevo versijos pagrindinis ypatumas – kad joje skrupulingai atkartota originali vieno pirmųjų spektaklio pastatymų choreografija. Senojo baleto žinovas, pats buvęs šokėjas S. Vicharevas rekonstravo Sankt Peterburgo Marijos teatro 1894 metų Enrico Cecchetti ir Marijaus Petipos versiją, siekdamas kuo tiksliau atkurti muzikinį, choreografinį ir vaizdinį „Kopelijos“ pavidalą. Per kraštus trykštanti jaunatviška energija, šokėjų meistriškumas ir žaismingumas šią komediją paverčia išskirtiniu baleto įvykiu. 

Svanhilda ir Francas – jauni įsimylėjėliai, neseniai tapę sužadėtiniais. Svanhilda pasižymi gana karštu būdu, o Francas – tuo, kad nesugeba susivaldyti nesižvalgęs į kitas merginas. Jo dėmesį itin traukia nuostabaus grožio Kopelija, dienas leidžianti savo balkone su knyga rankoje. Pasekusi slaptus savo sužadėtinio žvilgsnius, užsiplieskusi Svanhilda nutaria jį pamokyti. Netrukus paaiškėja, kad ir Kopelija nėra tokia, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio... 

Muzika: Leo Delibes; choreografija: Sergejus Vicharevas. Tiesioginė transliacija iš Maskvos Didžiojo teatro.

HD rezoliucijos vaizdo ir garso transliacija vyksta palydoviniu bei internetiniu ryšiu, todėl yra pakankamai sudėtingas procesas. Nepriklausomai nuo turimos modernios „Forum Cinemas“ technikos, galimi vaizdo ir garso trukdžiai. Transliuotojų vardu iš anksto atsiprašome už nepatogumus. 

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Psichologinė drama, Švedija
25 lapkričio, 19:00
Drama
19 lapkričio, 20:15
Drama
17 lapkričio, 16:30
Biografinė muzikinė drama, Italija, Belgija, 2017m
18 lapkričio, 16:30
Drama. Bulgarija, Vokietija, Prancūzija 2018 m
18 lapkričio, 13:50
Drama. Italija, Šveicarija, Prancūzija, Vokietija 2018 m
18 lapkričio, 18:40

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti