Kazimiero Bizausko 125-osioms gimimo metinėms skirta paroda

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skaitykloje balandžio 10 d. atidaroma paroda „Švietėjas, diplomatas, patriotas“, skirta Nepriklausomybės Akto signataro, diplomato, teisininko Kazimiero Bizausko 125-osioms gimimo metinėms paminėti.

K. Bizauskas (18930214 – 19410626) – ryški, neeilinė asmenybė. Žinome jį kaip švietėją, steigusį mokyklas, mokytojų kursus, besirūpinusį nemokamais vadovėliais. Žinome kaip aktyvų visuomenininką, ateitininkų veikėją, straipsnių autorių, vertėją, bibliofilą.

Jo talentas atsiskleidė diplomatinėje tarnyboje: teko derėtis su Didžiąja Britanija ir Sovietų Sąjunga, atstovauti Lietuvai Vatikane, JAV, Latvijoje, Didžiojoje Britanijoje, Olandijoje. Gyvendamas užsienyje K.Bizauskas palaikė ryšius su lietuvių bendruomene, aktyviai dirbo Lietuvos labui. 1931 metaispolitikos vėjai K.Bizauską grąžino į Kauną dirbti Užsienio reikalų ministerijoje, 1939–1940 metasi jis paskiriamas įgaliotuoju ministru Vilniui. Be kitų darbų, K.Bizauskui teko rūpintis mokyklomis, universitetu, lietuvybės palaikymu.

Lietuvos okupacija nutraukė aktyvų kuriamąjį darbą. 1940 m. lapkritį K.Bizauskas buvo suimtas. 1941m.birželį jis pasitiko mirtį Baltarusijoje, ties Červene.

Mūsų atmintyje K. Bizauskas lieka kaip aktyvus švietėjas ir visuomenininkas, gabus diplomatas ir tikras patriotas.

Kviečiame aplankyti šiai iškiliai asmenybei skirtą parodą Nacionalinėje bibliotekoje.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Piešinių paroda
2018 m. gegužės 15 d. - 2019 m. balandžio 26 d., 11:00
Grafikos paroda
2018 m. gegužės 15 d. - 2020 m. liepos 5 d., 11:00
Jaunosios kartos menininkės instaliacija
24 liepos - 31 gruodžio, 09:00

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti