Paroda „Heraldika ne tik mokslas, bet ir menas“

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į parodą, skirtą reikšmingai, tačiau iki šiol mažai pažįstamai dailininko Mstislavo Dobužinskio (1875–1957) palikimo sričiai – Lietuvos valstybės simbolių etalonų kūrybai. Taip pat parodoje atskleidžiama, kaip lietuviška heraldika buvo panaudojama vaizduojamosios ir taikomosios dailės kūriniuose.

Tai jau trečioji, paskutinė, Lietuvos šimtmečiui dedikuota paroda iš ciklo „Nepriklausomybės archyvai“. Pirmosios dvi buvo skirtos iškiliems Nepriklausomos Lietuvos diplomatams: karininkui, užsienio reikalų ministrui Juozui Urbšiui (1896–1991) ir vienam iš jauniausių Vasario 16-osios akto signatarų – Petrui Klimui (1891–1969).

Parodą „Heraldika ne tik mokslas, bet ir menas“ sudaro trys dalys. Pirmoje „Vytis“ atskleidžiama, kaip buvo rengiamas Lietuvos Respublikos herbo etalonas. Tai reikšmingiausias M. Dobužinskio darbo baras heraldikos srityje. Dailininko archyve – šimtai Vyčio variantų ir jo fragmentų piešinių. Antroje dalyje „Geltona. Balta. Raudona“ pristatoma Lietuvos heraldinės vėliavos kūryba, jos spalviniai ir kompoziciniai variantai. O galėjo būti ir taip, kad švenčiant nepriklausomos valstybės šimtmetį šalia istorinės būtų plazdėjusi ir „Geltona–balta–raudona“ – autentiškiausias heraldinės Lietuvos vėliavos variantas, kuriam pritarė ir tuometinis Prezidentas Antanas Smetona. Trečioje dalyje „...ne tik mokslas, bet ir menas“ atskleidžiama, kaip Vytis, Gediminaičių stulpai, miestų herbai tampa ne tik oficialaus valstybės gyvenimo, bet ir kasdienio gyvenimo dalimi: pašto ženklais, vinjetėmis laikraščiuose, teatro dekoracijų dalimi.

Visi parodos eksponatai saugomi Nacionalinės bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriuje. Ši tarpukario Lietuvos heraldinės kūrybos kolekcija Nacionalinėje bibliotekoje yra pati gausiausia.

Maloniai kviečiame aplankyti parodą ir susipažinti su M. Dobužinskio heraldikos palikimu.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Piešinių paroda
2018 m. gegužės 15 d. - 2019 m. balandžio 26 d., 11:00
Grafikos paroda
2018 m. gegužės 15 d. - 2020 m. liepos 5 d., 11:00
Jaunosios kartos menininkės instaliacija
24 liepos - 31 gruodžio, 09:00

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti