„Lietaus vaikų“ fotografijų paroda „Dėlionės“

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamente atidaroma paroda, kurioje eksponuojamos fotografijos, sukurtos vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimą.

Praėjusiais metais vykdant projektą „Saviraiška per meną“ vasaros stovykloje „Lietaus vaikai“ viena iš saviraiškos sričių buvo fotografija. Vaikams buvo išdalyti fotoaparatai ir jie galėjo visiškai nevaržomi fotografuoti. Didžiausias iššūkis buvo neprileisti tėvų prie šio proceso, nes jie nuolat norėjo padėti vaikams. O šio projekto tikslas buvo ne išmokyti fotografuoti, o suvokti, kaip patys vaikai mato pasaulį ir ką fotografuoja.

Per savaitę vaikai padarė kelis tūkstančius kadrų, šiai parodai atrinkti keliasdešimt iš jų. Visos fotografijos perdarytos į nespalvotas, o daugiau niekas nekoreguota.

Parodos pavadinimą pasufleravo pats vaikų fotografavimo būdas. Autizmo simbolis yra dėlionė. Teigiama, kad šie vaikai mato iš pradžių detales ir tik vėliau viską sudeda į visumą tarsi dėlionę. Tuo nesunku įsitikinti ir žvelgiant į nuotraukas, kur dažnai matome tik detales be visumos. Keri ir šių vaikų pastabumas, kai fotografuojamos smulkiausios šaligatvio detalės. Beje, šaligatvio ir dangaus nuotraukų buvo daugiausia. Dar viena unikali ausų ir burnos serija, kai jaunasis fotografas padarė kelis šimtus ausies ir burnos kadrų. Vaikui tiesiog patiko fotografavimo garsas ir jis fotografavo, kol baigėsi kortelė. Dauguma darytų portretų neturi akių, tarsi tai jiems nebūtų svarbu. Juk iš tiesų, kai nėra žmogaus akių, pradedame pastebėti daugiau detalių.

Projekto vadovė ir „Lietaus vaikų“ fotografijų parodos „Dėlionės“ kuratorė Vėtrė Antanavičiūtė-Meškauskienė.

Maloniai kviečiame aplankyti šią parodą.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Piešinių paroda
2018 m. gegužės 15 d. - 2019 m. balandžio 26 d., 11:00
Grafikos paroda
2018 m. gegužės 15 d. - 2020 m. liepos 5 d., 11:00
Jaunosios kartos menininkės instaliacija
24 liepos - 31 gruodžio, 09:00

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti