„Stiprių moterų istorijos“

Leidykla „Baltos lankos“ ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato sukrečiančią Nadios Murad knygą „Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija“.

2014 m. „Islamo valstybė“ užpuolė kaimelį šiaurės Irake ir 21 metų moksleivės Nadios Murad gyvenimas sudužo į šipulius. ISIS kareiviai žudė vyrus, kurie nesutiko atsiversti į islamą, ir moteris, kurios buvo per senos tapti sekso vergėmis. Nadios motiną ir šešis brolius taip pat nužudė, o ji pati buvo parduota į „Islamo valstybės“ sekso vergiją. Mergina buvo laikoma nelaisvėje, mušama ir prievartaujama, tačiau galiausiai jai pavyko pabėgti ir išsigelbėti. Nadia Murad ne tik išgyveno. Ji šiandien yra garsi moterų užtarėja, Nobelio taikos premijos nominantė, Jungtinių Tautų geros valios ambasadorė.

Per knygos pristatymą Nacionalinėje bibliotekoje vyks diskusija „Stiprių moterų istorijos“. Ji prie vieno stalo pakvies tris neeilines moteris: Lietuvos kariuomenės majorę, tarnavusią misijoje Irake, šiuo metu Lietuvoje nuo negandų užuovėją radusią irakietę ir žinomą Lietuvos moterų teisių gynėją.

Istorijas pasakos: Rasa Kavaliauskaitė, NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje medicinos karininkė majorė, dalyvavusi Lietuvos kariuomenės misijoje Irake; Rita Tamur, irakietė, dirbusi su humanitarinėmis organizacijomis savo šalyje; šiuo metu ji studijuoja LCC tarptautiniame universitete Klaipėdoje, už savo akademinius pasiekimus gauna visą stipendiją; Neringa Rekašiūtė, fotografė, feministinės platformos „Moterys kalba“ įkūrėja, fotoreportažu atskleidusi nematomą musulmoniškos šalies – Irano – pusę.

Renginį ves žurnalistė, televizijos laidų vedėja Daiva Žeimytė.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Užklasinė veiklą anglų kalba ikimokyklinio amžiaus (3-7 metų) ir pradinių klasių (1-5 klasės) vaikams.
24 - 28 rugsėjo, 15:00
Lėlių gamybos kursai
Šokių - bachata ir kizomba - užsiėmimai
26 rugsėjo, 19:00, 20:10
Keramikos pamokos
Tapybos pamokos

Review

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti
Skelbimai
2018-08-30