Rež. Chantal Akerman

Šis seansas yra Šiuolaikinio meno centro kino programos „Babette Mangolte ir Niujorko avangardas“, skirtos kino operatorės, režisierės ir fotografės B. Mangolte’s kūrybai ir bendradarbiavimui su eksperimentine 8 dešimtmečio Niujorko meno scena, dalis. Daugiau apie programą www.cac.lt.

„Kambarys“

Kino kamera sukasi aplink savo ašį iš lėto kurdama minimalistinį natiurmortą, kuriame retsykiais sušmėžuoja ir pati režisierė. Tai pirmasis Ch. Akerman Niujorke sukurtas filmas, debiutinis jos darbas su prancūzų kino operatore Babette Mangolte. (N-13)

„Naujienos iš namų“

Jautri ir melancholiška fizinio ir emocinio atstumo nuo gimtųjų namų refleksija ir vienas įsimintiniausių Niujorko miesto portretų šiuolaikinio kino istorijoje. Neonų nušviestos užkandinės, grafičiais išpaišyti metro vagonai, nusidėvėję namų fasadai ir duobėtos gatvės – keistas ant bankroto ribos atsidūrusio miesto grožis – kontrastuoja su intymiu ir asmenišku garso takeliu, kurį sudaro Ch. Akerman skaitomi jos mamos iš Belgijos į Niujorką rašyti laiškai. Sekant struktūralistinio kino tradicija, filme dominuoja aiški struktūra ir ilgi planai, kuriuose netrukdomai skleidžiasi pagrindiniai filmo veikėjai – erdvė ir laikas. (N-13)