„Upė“ ir „Stebuklų laukas“

Rež. Rimantas ir Julija Gruodžiai / Mindaugas Survila
Dokumentika, Lietuva, 2009, liet. k., 30 min. / dokumentika, Lietuva, 2011, liet. k., 52 min.
Upė

Rež. Rimantas ir Julija Gruodžiai
(dokumentika, Lietuva, 2009, liet. k., 30 min.)

„Upė“ nukelia į Saleninkų kaimą, esantį Neries ir Šventosios upių santakoje. Prieš du dešimtmečius Jonavos chemijos kombinate įvyko avarija, todėl kitoje upės pusėje esančio kaimo gyventojai buvo iškeldinti, o saleninkiečius paliko. Per Nerį seniai nebėra kelto, į seniūniją už 12 kilometrų nevažinėja autobusas. Vaikai kasdien valtelėmis turi perplaukti upę ir apie 3 kilometrus keliauti į Ruklos mokyklą. Upė visiems yra vienintelis kelias, jungiantis su aplinkiniu pasauliu.

2009 m. Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas už geriausią metų dokumentinį filmą. Florencijos festivalyje „dei Popoli“ – specialus žiūrovų prizas. (V)

Stebuklų laukas
Rež. Mindaugas Survila
(dokumentika, Lietuva, 2011, liet. k., 52 min.)

„Stebuklų laukas“ – dokumentinė poema apie žmones, daugiau negu 20 metų gyvenančius Budos miške, netoli buvusio Kariotiškių sąvartyno. Dokumentinis filmas pasakoja apie nykstančią unikalią bendruomenę, jos dienos ritmą, savotišką gyvenimo būdą, kasdienius džiaugsmus ir rūpesčius.

„Stebuklų laukas“ – pirmas Mindaugo Survilos filmas, pasakojantis ne apie gyvūnus, o apie žmones. Medžiaga filmui rinkta ketverius metus, nufilmuota daugiau nei 140 valandų juostos.

„Susipažinau su socialinio darbo doktorante Donata Petružyte. Ji rašė mokslinį darbą apie Kariotiškių gyventojų subkultūrą. […] Praleidus sąvartyne 20 minučių ir šiek tiek atslūgus emocijoms, pamačiau, kad tas būrys žmonių sudarytas iš atskirų individų, turinčių veidus, skirtingai besielgiančių, tarpusavyje bendraujančių (daugiausiai poromis), padedančių vienas kitam asmenybių.“ (Dovilei Raustytei pasakojo M. Survila, 2011, laikas.lt)

2012 m. pelnė „Sidabrinę gervę“ kaip geriausias ilgametražis dokumentinis filmas. (N-13)

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Animacine komedija
6 spalio, 10:10
Dokumentinis
26 rugsėjo, 17:30
Drama
14 - 27 rugsėjo, 18:40
Rež. Theo Anthony JAV, 2016 m
30 rugsėjo, 14:20

Review

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti