Paryžius. Teksasas

Rež. Wim Wenders
Vaid. Harry Dean Stanton, Nastassja Kinski
Drama, VFR, Prancūzija, Didžioji Britanija, JAV, 1984, isp., anglų k., liet. subt., 2.25
Dykumoje, šalia Meksikos sienos, pasirodo vidutinio amžiaus vyras su raudona beisbolo kepuraite. Jis neturi jokių dokumentų, be to, nekalba. Klajoklio kišenėje rasta vizitinė kortelė priklauso Voltui, jo broliui. Taip pavyksta išsiaiškinti, kad šis vyras – Trevis, dingęs prieš ketverius metus. Jis savanoriškai pasirinko vienatvę, palikdamas savo namus, mylimą žmoną, sūnų.

„Šis filmas – ne apie žmonių išnykimą, bet apie jausmų dingimą. Žmonės filme pasimetę tarp beasmenės šiuolaikinės architektūros, o miestai – tarsi apleista dykynė“, – rašė amerikiečių kino kritikas Rogeris Ebertas.

„Pasirinkęs melodramos žanrą, vengdamas staigių montažinių jungčių ir leisdamas kalbėti užburiančio grožio vaizdams, režisierius užčiuopė archetipinius ryšius tarp pačių artimiausių žmonių: motinos, tėvo, jų sūnaus… Kartu tai kelionė parduotų ir išduotų namų link, bandymas atitaisyti skriaudas, atkurti tai, kas prarasta.“ (Auksė Kancerevičiūtė, iš knygos „Trumpa kino istorija“, p. 219)

1984 m. Kanų kino festivalyje filmas pelnė „Auksinę palmės šakelę“, FIPRESCI prizą, BAFTA apdovanojimą už geriausią režisūrą.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Psichologinė drama, Švedija
25 lapkričio, 19:00
Drama
19 lapkričio, 20:15
Drama
17 lapkričio, 16:30
Biografinė muzikinė drama, Italija, Belgija, 2017m
18 lapkričio, 16:30
Drama. Bulgarija, Vokietija, Prancūzija 2018 m
18 lapkričio, 13:50
Drama. Vokietija, Austrija 2018 m
16 lapkričio, 18:50

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti
Skelbimai
2018-10-17