Nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Mes užaugome laisvi“ paroda – tai galimybė susipažinti, kaip moksleiviai supranta Laisvę, kaip jaunoji karta suvokia savo pilietinius uždavinius. Kartu tai proga pamatyti, kokius ženklus ir simbolius mokiniai sieja su laisva valstybe.

Konkurso organizatorius – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras – pasiūlė 7–18 metų vaikams, jaunuoliams ir jų mokytojams apmąstyti praeities ir dabarties sąsajas, tautinę savigarbą, meilę ir atsakomybę už savo tautą ir valstybę, surasti individualią išraišką liejant akvarelę, tapant, naudojant grafinės raiškos priemones ar mišrią techniką.

Į konkursą atsiųsti net 668 darbai iš įvairiausių Lietuvos vietovių: Šilalės, Šilutės, Zarasų, Kretingos rajono, Kuršėnų, Plungės, Radviliškio, Trakų, Vilniaus, Kauno, kitų miestų ir miestelių. Dalyvavo bendrojo ugdymo, specializuotų meno mokyklų mokiniai, vaikų globos namų, dailės būrelių, studijų ugdytiniai, specialiųjų poreikių turintis jaunimas. Sudarant parodą buvo išskirtos trys amžiaus grupės (7–10 m., 11–14 m., 15–18 m.), kiekvienoje jų išrinkti 5 laureatai ir 15 įspūdingiausių kūrinių.

 Visų amžiaus grupių dalyvių kūrinius vienija bene pagrindinis motyvas – Lietuvos trispalvė. Ji, perteikta daugybe skirtingų būdų, puikiai atspindi pagrindinį parodos tikslą – parodyti, kaip įvairiapusiškai mokiniai supranta teiginį „Mes užaugome laisvi“, atskleidžia minčių, emocijų, asociacijų panoramą ir pristato Laisvės sąvoką taip, kaip tik vaikai geba: atvirai, aštriai, sudėtingai, džiaugsmingai.