Muziejaus nakties renginiai

Tebūnie naktis! Gegužės 19-ąją, Muziejų naktį, plačiai atversime duris neįprastomis valandomis. Šią naktį muziejaus lankymas, ekskursijos ir susitikimai nieko nekainuos, tad nepraleiskite progos pamatyti muziejaus ekspozicijų saulei nusileidus!

 

TOLERANCIJOS CENTRAS IR SAMUELIO BAKO MUZIEJUS (NAUGARDUKO G. 10/2, VILNIUS) LANKYTOJŲ LAUKS NUO 18.00 IKI 22.00 VAL. 

 

RENGINIŲ PROGRAMA:
 

19.00 val. susitikimas su dr. Vilma Gradinskaite tema ,,Žydų dailininkų įnašas į tarpukario Lietuvos dailės modernėjimą“

Litvakų dailininkai buvo svarbi grandis, siejusi Lietuvos ir Vakarų Europos meninį gyvenimą. Jų novatoriška kūryba prisidėjo prie naujų meno srovių suklestėjimo Lietuvoje, o rengiamos parodos ugdė tarpukario Lietuvos dailininkų, dailėtyrininkų ir žiūrovų skonį. Dr. Vilma Gradinskaitė – VVGŽM parodų kuratorė, knygos „Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“ autorė. Pagrindinė tyrimų sritis – žydų, karaimų ir totorių kultūrinis paveldas. Ji yra pasaulyje pripažinta Rytų Europos žydų dailės tyrinėtoja, reguliariai dalyvaujanti tarptautiniuose kongresuose, konferencijose ir seminaruose, publikavusi per keturiasdešimt straipsnių lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.
 
20.00 val. susitikimas su Karina Simonson tema „Lietuvos žydų fotografija kaip vakarietiško modernizmo pavyzdys: Mošė Vorobeičikas ir Izraelis Bidermanas“
 
Susitikimo metu VVGŽM Istorijos tyrimų skyriaus specialistė, Lietuvos kultūros tyrimų instituto menotyros doktorantė Karina Simonson pristatys šalia piktorialistinės lenkų fotografijos mokyklos Lietuvoje egzistavusią žydų fotografijos mokyklą ir jos žymiausią atstovą Mošę Vorobeičiką (Moï Ver), palikusį Vilniaus geto kasdienybės fotografijų albumą „Ein Ghetto im Osten – Wilna“ (išleistas 1933 m.). M. Vorobeičikas vienas pirmųjų Lietuvos fotografijoje panaudojo Bauhauso estetikai būdingus rakursus ir montažo techniką, leidusią dubliuoti vaizdus ir žaisti perspektyva. Tuo tarpu vieno žymiausių XX a. vidurio Prancūzijos humanistinės fotografijos atstovų, Marijampolėje gimusio Izraelio Bidermano (Izio) kūrybinė biografija rodo, kad Lietuvos fotografai galėjo būti lygiaverčiai pasaulio fotografijos bendruomenės nariai. Jis, kaip ir daug kitų menininkų litvakų, save atrado Paryžiuje, tačiau kritikai teigia, kad visa Izio kūryba persmelkta liūdesio, o iš savo šalies pabėgusiam jaunuoliui Paryžius buvo ne lopšys, o prieglobstis.
 
21.00 val. susitikimas su Danute Selčinskaja tema ,,Lietuvos Respublikos Prezidentas Kazys Grinius ir kiti kauniečiai – Pasaulio tautų teisuoliai“
 
,,Negalima gyventi užsimerkus“ – taip savo prisiminimus pavadino aktorė Olga Kuzmina-Dauguvietienė, Sofijos Binkienės bendramintė ir pagalbininkė gelbstint žydų vaikus ir suaugusiuosius.Pasak VVGŽM Žydų gelbėtojų atminimo įamžinimo skyriaus vedėjos, nuolatinės ekspozicijos „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ autorės ir kuratorės Danutės Selčinskajos, tarp kauniečių atsirado nemažai drąsių, pasiaukojančių žmonių, kurie Antrojo pasaulinio karo metais ėmėsi rizikingos žydų gelbėjimo veiklos ir išgelbėjo daug Kauno geto kalinių, įskaitant ir vaikus. Minint Lietuvos Prezidento, Steigiamojo Seimo komiteto pirmininko, Lietuvos Konstitucijos rengėjo, šeštojo Lietuvos Ministro Pirmininko, gydytojo, publicisto Kazio Griniaus 150-ąsias gimimo metines, 2016-ieji buvo paskelbti Prezidento Kazio Griniaus atminimo metais, o 2015-ųjų gruodį muziejų pasiekė džiugi žinia iš Jeruzalės – už Kauno geto kalinio, vieno iš Antifašistinės kovos organizacijos vadų Dmitrijaus Gelperno gelbėjimą Kazys Grinius ir Kristina Griniuvienė pripažinti Pasaulio tautų teisuoliais.
 
18.00 val. vyks apžvalginė ekskursija po nuolatines VVGŽM Tolerancijos centro ekspozicijas ir Samuelio Bako muziejų. Vietų skaičius ribotas, tad kviečiame registruotis el. p. adresu muziejausedukacija@gmail.com arba telefonu 852120112.
 
20.00 val. vyks eksursija ekspozicijoje ,,Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ kartu su projekto vadove, VVGŽM Žydų gelbėtojų atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Danute Selčinskaja. Vietų skaičius ribotas, tad kviečiame registruotis el. p. adresu muziejausedukacija@gmail.com arba telefonu 852120112.
 
21.00 val. vyks ekskursija Vilniuje gimusio dailininko Samuelio Bako muziejuje. Vietų skaičius ribotas, tad kviečiame registruotis el. p. adresu muziejausedukacija@gmail.com arba telefonu 852120112.
 
Už Tolerancijos centre ir Samuelio bako muziejuje (Naugarduko g.10/2) vykstančių renginių programą atsakingas asmuo – Irina Pocienė, VVGŽM Edukacijos ir lankytojų informavimo skyriaus vedėja, tel. 868986191, el. p. irinapociene@jmuseum.lt

* * *
 

HOLOKAUSTO EKSPOZICIJA (PAMĖNKALNIO G. 12, VILNIUS) LANKYTOJŲ LAUKS 19–23 VAL.

 

RENGINIŲ PROGRAMA:

19:00 val. susitikimas su Mantu Šikšnianu tema „Kasdienis gyvenimas Lietuvos getuose“
 
21:00 val. susitikimas su Mantu Šikšnianu tema „Naujausi Panerių masinių žudynių vietos tyrimai“
 
Mantas Šikšnianas – VVGŽM muziejininkas, Lietuvos istorijos instituto doktorantas. Susitikimai vyks lietuvių kalba.
 
20:00 val. susitikimas tema „Holokausto etapai Lietuvoje“ / “Process of the Holocaust in Lithuania“. Language of the meeting – English.
 
22:00 val. susitikimas tema „Ginkluotas ir dvasinis pasipriešinimas Vilniaus gete“ / “Spiritual and armed resistance in the Vilna Ghetto“. Language of the meeting – English.
 
20:00 ir 22:00 val. kviečiame pasivaikščioti po Holokausto ekspoziciją su VVGŽM ir Austrijos „Gedenkdienst“ organizacijos savanoriais Gregoriu Ladleriu ir Emanueliu Vonieriu. Ekskursijos vyks anglų kalba.
 

Už Holokausto ekspozicijoje vyksiančius renginius atsakingas asmuo – Mantas Šikšnianas, VVGŽM muziejininkas, el. p. mantas.siksnianas@gmail.com, tel. 862508680.

Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Kiti renginiai dabar

Žvakių gamyba
26 lapkričio, 18:00
Užklasinė veiklą anglų kalba ikimokyklinio amžiaus (3-7 metų) ir pradinių klasių (1-5 klasės) vaikams.
12 - 16 lapkričio, 15:00
Lėlių gamybos kursai
21 lapkričio, 18:00
Šokių - bachata ir kizomba - užsiėmimai
19 lapkričio, 18:00
Keramikos pamokos
15 lapkričio, 18:00

Atsiliepimai

Atsiliepimas - tai žmonių nuomonė ar įvertinimas su pagrįsta argumentacija dėl palikto atsiliepimo. Pagrindinis principas - «aplankei - parašyk». Jūsų atsiliepimas daugeliui padės priimti teisingą sprendimą. Jei dar neteko naudotis įmonės paslaugomis ar prekėmis ir negalite jos vertinti, rašykite komentarą, o ne atsiliepimą.

Neleidžiama : necenzūrinių žodžių, grasinimų ar įžeidimų naudojimas; tiesioginis palyginimas su kitomis konkuruojančiomis bendrovėmis; nuorodų į trečiųjų šalių interneto šaltinius; reklama ir savireklama, bendrovės veiklos ataskaitos.

Įveskite el. paštą:
Jūsų paštas nebus matomas svetainėje
arba Užsiregistruokite , kad parašytumėte atsiliepimą
Atsiliepimas:

Įkelti nuotrauką:
Pasirinkti
Renginių gidas
Rodyti
Renginio tipas
Rodyti
Skelbimai
2018-10-24